Liebster Blog Award

liebster

Ogółem nie cierpię wszelkiej maści łańcuszków internetowych, nie rozprzestrzeniam ich dalej i zwalczam jak tylko mogę. Ale ten jeden stanowi wyjątek. Dzięki Kasi z bloga Moja Mapa Świata otrzymałam nominację do Liebster Blog Award. A co to takiego? Przyznam szczerze, że wcześniej nigdy o czymś takim nie słyszałam. W dużym skrócie:

Nagroda Liebster ma pomóc mniej znanym blogom w dotarciu do większej liczby odbiorców. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która nas nominowała, a następnie samemu nominować kolejne blogi, poinformować ich autorów o tym radosnym zdarzeniu oraz zadać 11 pytań. Nie wolno nominować osób, które nas wyróżniły.

Może warto poświęcić chwilę na tę zabawę? :) A oto moje odpowiedzi na pytania zadane nominowanym przez Kasię:

1. Skąd pomysł na założenie bloga?
Jako że dość intensywnie podróżuję od około 15 lat, nie raz raczyłam opowieściami z dalekich krain znajomych i rodzinę. Od dłuższego czasu namawiali mnie, żebym spisała swoje wspomnienia i udostępniła je szerszemu gronu. Dość długo zastanawiałam się, czy ma to jakikolwiek sens, ale w końcu uległam namowom i tak oto powstało Podróżowisko :)

2. Skąd pomysł na Twój temat?
Jakoś nigdy nie widziałam się w roli „blogerki”, ale jak już miałam o czymś pisać, to tylko o podróżach – to moja największa pasja i sposób na oderwanie od codzienności.

3. Jak ważne jest dla Ciebie to o czym piszesz?
Spisanie wspomnień z wyjazdów jest dla mnie bardzo ważne. Nie tylko z racji tego, że za kilka lat miło będzie usiąść i poczytać sobie o minionych przygodach. Jest ważne też z tego względu, że widzę po otrzymywanych mailach, że moje wpisy pomagają czasem innym. A świadomość tego, że moja praca włożona w bloga nie idzie na marne, znaczy dla mnie naprawdę wiele.

4. Co innego jeszcze lubisz robić?
Poza podróżami, moją pasją są też rośliny owadożerne i fotografia. Uwielbiam patrzeć na świat przez wizjer aparatu. Lubię też jazdę na rowerze i wizyty na strzelnicy, ale na to niestety brakuje mi zupełnie czasu.

5. Jak długo przygotowujesz się do wpisu?
To zależy. Niektóre posty powstają np. w trakcie oczekiwania na lotnisku, a niektóre przygotowuję tygodniami. Ale zazwyczaj potrzebuję około tygodnia – dwóch na przygotowanie gotowego do publikacji tekstu.

6. Jak dziś oceniasz swojego bloga?
Podróżowisko od czerwca 2014 poszło daleko do przodu. Nie spodziewałam się, że strona będzie wyglądać tak, jak wygląda. I że będzie wymagała tyle pracy, która jednak mimo wszystko da mi sporo satysfakcji. Blog mocno się rozwinął, zmieniła się grafika, ale jest jeszcze cała masa rzeczy które chciałabym poprawić. Dlatego oceniam go dobrze, ale do perfekcji jeszcze długa droga

7. Jakie masz plany na przyszłość?
Planów mam całą masę! Na obecnym etapie jest parę rzeczy, które chciałabym zmienić, ale to nie temat na bloga. Jeśli chodzi o plany wyjazdowe, bardzo chciałabym wybrać się do Japonii, Wietnamu, na Kubę… Z tych bliższych kierunków bliżej realizacji są plany dotyczące wyprawy na Wyspy Kanaryjskie lub do Gruzji.

8. Który wpis wspominasz z największym sentymentem?
Nie potrafię wskazać jednego konkretnego. Ale jeśli chodzi o grupy wpisów, to na pewno będzie to relacja z Izraela i ze Sri Lanki.

9. Dlaczego?
Te wpisy wspominam z największym sentymentem, bo to były najbardziej udane i obfitujące w nowe przeżycia wyprawy. Wyjazdy, które ze szczegółami na długo zapadną mi w pamięć.

10. Twój idol?
Idola żadnego nie mam, ale z chęcią śledzę podróżnicze poczynania Martyny Wojciechowskiej.

11. Czego nie lubisz w blogowaniu?
Tego, że tak długo zajmuje mi przygotowanie wpisów. Ale pogodzenie pracy zawodowej, życia prywatnego i przyłożenia się do opisywania wypraw na blogu nie jest takie proste. A nie chcę robić tego na pół gwizdka :)

To by było na tyle :) Do Liebster Blog Award nominuję (kolejność przypadkowa):

Daleko od domu http://dalekooddomu.pl/
Magnes z podróży http://magnes-z-podrozy.blogspot.com/
Latamy z Warszawy http://latamyzwarszawy.blogspot.com/
Miejsca Smaki Zapachy http://miejscasmakizapachy.blogspot.com/
Nitki w drodze http://nitkiwdrodze.pl/
Osiołkiem przez świat http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com/
Zakochani w podróży http://www.zakochaniwpodrozy.eu/
Tędy i owędy http://www.tedyiowedy.pl/
Na Rozdrożu http://na-rozdrozu.blogspot.co.uk/
Podróże MM http://www.podrozemm.pl/

A oto i moje pytania dla nominowanych:

 1. Skąd pomysł na nazwę bloga?
 2. Bez czego nie ruszasz na wyprawę?
 3. Który wyjazd najbardziej zapadł Ci w pamięć i dlaczego?
 4. Co byś zrobił(a) z milionową wygraną w totolotka?
 5. Jaka jest Twoja ulubiona książka podróżnicza?
 6. Najdziwniejsza rzecz, jaką zjadłeś(aś)?
 7. Czy jest na świecie miejsce, które Cię bardzo rozczarowało?
 8. Czy masz jakieś swoje miejsce na ziemi?
 9. Słodkie lenistwo czy intensywne poznawanie nowego miejsca?
 10. Co najczęściej przywozisz z podróży?
 11. Czego nauczyły Cię podróże?

Odpowiedzieć – jeżeli zechcecie – możecie na własnej stronie lub tutaj, w komentarzach. Zapraszam! :)

Cztery kroki do udanego urlopu: wyszukaj lot...
... zarezerwuj nocleg... Booking.com
... wypożycz samochód...
... zminimalizuj swoją odpowiedzialność w razie uszkodzenia auta i ciesz się wyjazdem!

Powiązane teksty

 1. To ja odpowiem tutaj, u Ciebie ;)
  1) Skąd pomysł na nazwę bloga? – Nitka to nasze nazwisko, a że zwykle gdzieś nas nosi, ciągle jesteśmy w rozjazdach (niekoniecznie podróżniczych), to zostało „NITKI W DRODZE”.
  2) Bez czego nie ruszasz na wyprawę? – Notesu i ipada, w którym wgrane są mapy.
  3) Który wyjazd najbardziej zapadł Ci w pamięć i dlaczego? – Zdecydowanie był to Wietnam. Po pierwsze nasze pierwsze spotkanie z Azją, z egzotyką i inną kulturą. Po drugie, bo właśnie tam się zaręczyliśmy i rozpoczęliśmy swoją wspólną podróż.. przez życie, a po trzecie, bo Wietnam to naprawdę piękny kraj i na szczęście tak mało „zachodni”.
  4) Co byś zrobił(a) z milionową wygraną w totolotka? – Ja (Agata) poszłabym na ogromne zakupy, jak to kobieta, zwolniałabym się z pracy i wyjechała w niekończącą się podróż. Szymon natomiast, zainwestowałby pieniądze dalej.
  5) Jaka jest Twoja ulubiona książka podróżnicza? – Ulubionej brak. Lubię za to Pawlikowską za jej czasami filozoficzne teksty. Nie wiem, czy mogę zaliczyć tutaj przewodniki, ale to dzięki nim poznaję dany kraj.
  6) Najdziwniejsza rzecz, jaką zjadłeś(aś)? – Szczur. Niewyklutej kaczuszki wyłowionej z rosołu nie dałam rady ;)
  7) Czy jest na świecie miejsce, które Cię bardzo rozczarowało? – Na razie takiego brak. Mam nadzieję, że tak zostanie.
  8) Czy masz jakieś swoje miejsce na ziemi? – Cały czas szukam, choć ostatnio przeprowadziliśmy się na swoje. Dom poza miastem – może to właśnie tu poczuję to „swoje miejsce”?
  9) Słodkie lenistwo czy intensywne poznawanie nowego miejsca? – Lenistwo maksymalnie przez 4 dni, później eksplorowanie nowego miejsca.
  10) Co najczęściej przywozisz z podróży? – zakładki do książek, przyprawy, a z Tajlandii przyleciał nawet z nami garnek ;)
  11) Czego nauczyły Cię podróże? – Pokory i sumienności.

 2. Przesyłamy nasze odpowiedzi ;) http://www.zakochaniwpodrozy.eu/2015/12/liebster-award-pytania-i-odpowiedzi.html
  Jeśli masz ochotę, to zapraszamy do odpowiedzi na nasze pytania w komentarzu lub na blogu ;)

 3. Na Rozdrozu

  Dziękuję! Postaram się odpowiedzieć jak najszybciej w przerwie pomiędzy robotą a nauka :D

 4. Dzięki za nominację – wysyłam link do odpowiedzi :)
  http://www.podrozemm.pl/2015/11/liebster-blog-award.html
  Pozdrawiam ciepło!

 5. Dzięki! Jutro wezmę się za odpowiedzi na twoje pytania :)

 6. Również dziękuje :) wchodze w to :)

 7. Moje nominacje do Liebster Blog Award to: Latamy z Warszawy, Daleko od domu, Magnes z podróży, Miejsca Smaki Zapachy, Nitki w drodze, Osiołkiem przez świat, Zakochani w podróży, Tędy i owędy, Na Rozdrożu, Podróże MM. Może zechcecie wziąć udział w tej zabawie? ;)

 8. O proszę. Dzięki, pobawię się i ja :-)

Skomentuj