Zagajnik Miłości i pudelek w rzepaku

Jakiś czas temu Internet podbiło zdjęcie widzianego z góry zagajnika w kształcie serca otoczonego rozkwitniętym na żółto rzepakiem. Widok tak niesamowity, że o miejscu, które zyskało miano Zagajnika Miłości, rozpisywały się nawet światowe media. I co wiosna nadal się rozpisują. Autorem słynnej fotografii jest Jan Ulicki, krakowski fotograf, którego prace podziwiać można chociażby na jego facebookowym fanpage’u. Ten sam autor uwiecznił kolejne miejsce, które urzeka swoim pięknem i niesamowitym podobieństwem do… pudla!

Tak Zagajnik Miłości jak i formację do złudzenia przypominającą psa, znaleźć można w okolicach Wrocławia. Wykorzystując okazję, że musiałam we Wrocławiu pojawić się w ramach podróży służbowej, postanowiłam odnaleźć oba miejsca za jednym zamachem.

Zagajnik Miłości, czyli serce w rzepaku…

… a raczej w buraku, bo właśnie buraki wysiane zostały na polu otaczającym słynne serduszko w tym roku. Ale największą furorę robił w Internetach ten zakątek kilka lat temu, właśnie w momencie, gdy wkoło kwitł rzepak. Zagajnik Miłości zwany również Sercem w Skarszynie bardzo łatwo odnaleźć, bo oznaczony jest już nawet na mapach Google. Słynnego zagajnika szukać należy ok. 10 km na południowy-wschód od miejscowości Trzebnica, bardzo blisko trasy S8. Pierwszy raz miejsce to widziałam we wrześniu ubiegłego roku, skręciłam tam w drodze powrotnej z Moraw Południowych. Mimo, że żadnych upraw wtedy na polu nie było, dzięki przybierającym powoli jesienne barwy drzewom efekt i tak był wow!

Pudelek w rzepaku

Pudelka z kolei odnalazłam ok. 10 km od miejscowości Jawor pod koniec czerwca. Niestety ze względu na porę o pięknie kwitnącym rzepaku mogłam zapomnieć, ale jasna zieleń dojrzewających łuszczyn również nieźle się prezentowała. Ze względu na brak precyzyjnych namiarów nie było łatwo odnaleźć to miejsce, ale przy odrobinie cierpliwości, spostrzegawczości i uporu – udało się! Dzięki temu satysfakcja z zobaczenia pudelka była jeszcze większa.

Ponoć pudla w polu wypatrzył w 2019 Jacek Bańkowski, jednak to właśnie dzięki zdjęciom Jana Ulickiego zyskał on niemały rozgłos.

Sami zobaczcie – pudel jak się patrzy, prawda?


Spodobał Ci się powyższy tekst? Polub go na Facebooku lub udostępnij, może komuś się przyda! Będzie mi również niezmiernie miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Cztery kroki do udanego urlopu: wyszukaj lot...
... zarezerwuj nocleg... Booking.com
... wypożycz samochód...
... zminimalizuj swoją odpowiedzialność w razie uszkodzenia auta i ciesz się wyjazdem!

Powiązane teksty

Skomentuj