Odwiedzone kraje

Może moja mapa świata nie prezentuje się jeszcze zbyt imponująco, ale mapa Europy wygląda już dużo lepiej. Byłam dotychczas w 32 (licząc europejską część Turcji) z 46 europejskich krajów, co daje jakieś 69% odwiedzonych państw starego kontynentu. Ponadto udało mi się odwiedzić jak na razie osiem państw Azji (wliczając azjatycką część Turcji) oraz jedno państwo afrykańskie.

W Europie do odwiedzenia pozostały mi jeszcze:
Albania, Andora, Białoruś, Czarnogóra, Estonia, Finlandia, Irlandia, Kazachstan (część europejska), Liechtenstein, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Rosja (część europejska) i Słowenia.

Jeśli chodzi o Azję, to jak na razie rozpoczynam przygodę z tym kontynentem. Na pierwszy rzut poszły Turcja i Izrael, później były Zjednoczone Emiraty Arabskie, Sri Lanka, Tajlandia, Kambodża, Jordania i Wietnam. A później – może Japonia, którą strasznie chciałabym zobaczyć gdy kwitną tamtejsze wiśnie :)

Afryka wygląda jeszcze skromniej niż Azja – do tej pory byłam tylko w Maroku. Ale przyznam, że dużo bardziej ciągnie mnie obecnie Azja, dlatego najbliższe plany nie uwzględniają jak na razie tego kontynentu. Chyba że natrafię na tanie loty na Seszele. Wtedy zastanawiać się nie będę ;)

Afryka - mapaPozostałe kontynenty muszą jak na razie poczekać.