Wiza do Omanu 2019 – jak złożyć wniosek przez Internet?

Coraz częściej mówi się, że Oman może być turystycznym hitem 2019 roku. Czy rzeczywiście? To się dopiero okaże. Prawdą jest jednak, że kraj ten coraz bardziej zyskuje na popularności. Interesuje Cię ten kierunek? A może już planujesz swój własny wyjazd w tamte strony? Pamiętaj – obywateli Polski obowiązuje wiza do Omanu. Można otrzymać ją na granicy, ale lepszą (tańszą) opcją jest złożenie wniosku przez Internet. Jak aplikować o wizę do Omanu przez Internet? Przeczytaj instrukcję krok po kroku!

 

Wiza do Omanu – rodzaje

Przepisy wizowe do Omanu w ostatnim czasie kilkukrotnie się zmieniały, dlatego też poniższe informacje traktuj orientacyjnie – nie jest powiedziane, że obecna forma zasad ubiegania się o wizę pozostanie już na stałe. Na chwilę obecną dostępne są wizy jednokrotnego wstępu na pobyt trwający do 10 i do 30 dni oraz wielokrotnego wstępu ważne przez rok. Wiza na pobyt do 10 dni kosztuje  przy zakupie przez Internet 5 OMR (ok. 50 zł – początkowo została wycofana, jednak władze Omanu przywróciły możliwość ubiegania się o dokument zezwalający na krótki pobyt), wiza 30 dniowa 20 OMR (200 zł), natomiast wiza roczna – 50 OMR (ok. 500 zł), przy czym w tym przypadku jednorazowy pobyt w Omanie nie może przekroczyć 30 dni.

Pamiętaj: o e-wizę do Omanu możesz ubiegać się maksymalnie na miesiąc przed wyjazdem. Przekroczenie granicy powinno nastąpić w ciągu 30 dni od jej przyznania

Jak ubiegać się o wizę do Omanu?

Wizę aktualnie można otrzymać na przejściach granicznych, ale najprościej (i najtaniej) zrobić to przez Internet. Co prawda trzeba przejść przez kilkanaście kroków wniosku i płatności, jednak wbrew pozorom nie jest to trudne i długotrwałe. Zanim rozpoczniesz wypełnianie wniosku, przygotuj skan paszportu (strony z danymi osobowymi) oraz zdjęcie w wersji elektronicznej. Skany te posłużą jako załączniki, które dodasz w procesie aplikacji o e-wizę. O wymaganiach co do załączników przeczytasz w jednym z punktów poniżej.

To jakie są te poszczególne kroki w ubieganiu się o wizę do Omanu przez Internet? Jeśli chcesz powiększyć załączony do tekstu zrzut ekranu, kliknij w niego – będzie czytelniejszy.

1. Załóż konto

Żeby móc w ogóle ubiegać się o przyznanie e-wizy, należy na stronie królewskiej policji w Omanie założyć konto, z którego przesłany zostanie wniosek. W tym celu kliknij na wspomnianej stronie ikonę: Register as User. Warto jednak wiedzieć, że nie wszyscy muszą mieć swoje konto – jeśli podróżujesz z kimś, aplikować możesz o kilka e-wiz z jednego konta.  Na początek wypełniasz pola z danymi osobowymi podając adres e-mail, nadane imiona, nazwisko, hasło, za pomocą którego będziesz się logować, numer telefonu komórkowego, datę urodzenia, płeć oraz narodowość.

wiza do Omanu


2. Aktywuj konto poprzez link przesłany w mailu

Po podaniu wszystkich wymaganych danych i kliknięciu Register, na Twoją skrzynkę pocztową powinien dotrzeć e-mail zawierający link, za pomocą którego aktywujesz konto. Jeśli po kilku minutach nie dostałeś żadnej wiadomości pt. Oman eVisa – Email address verification, sprawdź koniecznie folder SPAMu lub kosz na śmieci. Niestety zdarza się, że maile trafiają właśnie w te miejsca.

W wiadomości klikasz na Click here i już masz potwierdzone konto, na którym możesz zacząć wypełniać swój wniosek wizowy.


3. Zaloguj się przy użyciu maila i hasła podanych w procesie rejestracji

Po kliknięciu w link przesłany na maila, zaloguj się do swojego konta podając dane logowania: adres e-mail oraz hasło, a następnie kliknij Apply for Tourist Visa (zakładam, że jedziesz w celu turystycznym).

W pierwszym punkcie z listy rozwijanej wybierz państwo, z którego pochodzisz, natomiast w drugim –  jeśli nie jesteś rezydentem państw GCC (Bahrajnu, Kuwejtu, Kataru, Arabii Saudyjskiej lub Zjednoczonych Emiratów Arabskich) – wybierz No. Kliknij Next.


4. Wybierz rodzaj interesującej Cię wizy

Jak już wspomniałam, obecnie dostępne są dla turystów odwiedzających Oman trzy rodzaje wiz: jednokrotnego wjazdu 10 dniowa, jednokrotnego wjazdu 30 dniowa oraz wiza wielokrotnego wjazdu ważna przez rok. Jeśli planujesz przekroczyć granicę Omanu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi chociażby udając się do Musandam (nawet drogą lotniczą), pamiętaj o tym, że przy uzyskanej wcześniej wizie jednokrotnej, nie będziesz mieć możliwości powrotu do Maskatu bez aplikowania o kolejną wizę lub bez wcześniejszego opłacenia wizy wielokrotnego wjazdu.

Jeśli Twój pobyt przekroczy czas pobytu, na jaki zezwala Twoja wiza, musisz liczyć się z dodatkową karą w postaci 10 OMR (100 zł) za każdy dzień opóźnienia wyjazdu z Omanu lub przedłużenia wizy (wizę przedłużyć można jeden raz).

Nie jesteś pewien, o którą wizę możesz aplikować jako obywatel Polski? Kliknij Click here to see full conditions, a następnie List of Countries for 26A / 36B / 26B Tourist Visa. Tam znajdziesz listę państw uprawnionych do korzystania z e-wizy.


5. Wypełnij dane dotyczące dokumentu, na który będziesz podróżować.

Podaj numer paszportu, datę i miejsce jego wydania, narodowość, typ dokumentu oraz datę wygaśnięcia ważności. Paszport musi być ważny co najmniej pół roku od daty wjazdu do Omanu. Następnie w kolejnych polach wpisz swoje imię (jeśli masz dwa, to obydwa), nazwisko, płeć, datę, miejsce oraz kraj urodzenia.


6. Podaj dodatkowe informacje o swoim stanie cywilnym i imieniu matki

Po przejściu do kolejnego kroku sprawdź swoje dane, a następnie uzupełnij w odpowiednim polu imię matki oraz Twój status cywilny. Jeśli już wcześniej otrzymałeś jakąś wizę do Omanu, podaj jej numer w polu obok – pole to jednak nie jest obowiązkowe. Jeśli zauważysz jakieś pomyłki, możesz wrócić do poprzedniego etapu uzupełniania wniosku.


7. Załaduj na stronę skan paszportu oraz zdjęcie twarzy

To krok, w którym przesłać na stronę musisz wspomniane wcześniej zdjęcie twarzy oraz skan paszportu. Zrobisz to klikając Browse i wybierając odpowiednie pliki z dysku. Pamiętaj, że załączniki nie mogą przekroczyć 512 KB – większych system nie przyjmie. Więcej informacji na temat dopuszczalnego rozmiaru plików czy też tego, co muszą zawierać, znajdziesz poniżej oraz pod linkiem Guidlines For Attaching Documents.


Wymagania dotyczące zdjęcia

Zdjęcie musi być w jednym z tych formatów: pdf, jpeg, png, tiff. Nie używaj skompresowanych plików. W nazwie pliku użyj maksymalnie 35 znaków – numerów od 0 do 9 oraz liter od A do Z (dopuszczalne są wielkie i małe litery, unikaj polskich znaków). Każdy plik powinien mieć maksymalnie 512 KB – większe załączniki nie zostaną dopuszczone przez system.

Zdjęcie musi być w kolorze, zrobione nie wcześniej niż pół roku wstecz. Na zdjęciu widoczna musi być cała twarz skierowana prosto w stronę aparatu fotograficznego. Tło zdjęcia powinno być czyste i jednolite, a fotografowana osoba dobrze oświetlona.


8. Potwierdź zgodność danych

Sprawdź po raz kolejny podane dane i potwierdź, że jesteś świadom odpowiedzialności za podanie nieprawdziwych informacji.


9. Przejdź do płatności

To już jeden z ostatnich kroków jeśli chodzi o aplikowanie o wizę do Omanu. Płatność. Jeśli nie jedziesz na żadne zaproszenie, zaznacz pole Unsponsored, a następnie przejdź do płatności poprzez kliknięcie Submit and Pay.


Pokaże Ci się w tym momencie okno, w którym musisz potwierdzić, że jesteś świadom faktu, że opłata za wizę jest bezzwrotna i dokonanie jej nie gwarantuje przyznania wizy.


10. Podaj dane do rachunku oraz dane karty, którą uiścisz należność za e-wizę

Płatność za wizę możliwa jest do dokonania za pomocą karty kredytowej / debetowej / przedpłaconej (bez problemu zapłacisz Revolutem – sprawdzone!). Podaj dane (imię, nazwisko, adres, numer telefonu oraz adres e-mail), na które ma zostać wystawiony rachunek za wizę. W następnym kroku wybierz rodzaj karty (Visa / Mastercard/ Amex) i podaj niezbędne informacje – numer karty, datę ważności oraz kod CVC znajdujący się na odwrocie.

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, zostaniesz przekierowany na stronę z numerem potwierdzenia transakcji płatniczej.

Na adres mailowy powinien trafić mail z potwierdzeniem uiszczenia opłaty za wizę. Sprawdź ponownie folder SPAMu, bo wiadomość mogła ponownie trafić właśnie w to miejsce.

Ciekawostka: mimo, że konto założone było na mnie i to ja wypełniałam dane dla nas obojga oraz płaciłam za dokumenty, mail potwierdzający dokonanie płatności skierowany został do mojego męża :) Przypadek?


Informacja z dnia 10.03.2019: W dalszym ciągu możliwy jest zakup wiz tak przez Internet jak i na lotnisku (dotyczy to wiz jednokrotnych). Kupując wizę dopiero po przylocie należy doliczyć do jej kosztu dodatkowy 1 OMR opłaty administracyjnej (1 OMR = ok. 10 zł).

Wiza na granicy

Jeśli mimo wszystko nie chcesz składać wniosku przez Internet, a zakupić wizę na na granicy, możesz to zrobić w okienku przed odprawą paszportową. Wiza 10 dniowa kosztuje na miejscu 6 OMR, czyli ok. 10 zł drożej niż przy zakupie przez Internet (wiza 30 dniowa kosztuje 21 OMR – czyli ok. 210 zł). Kupując wizę na granicy nie potrzebujesz zdjęcia – wystarczy, że podasz w punkcie zakupu wizy paszport. Można za wizę płacić kartą. Jednak na miejscu nie kupisz wizy wielokrotnej.

Mimo wszystko jednak zalecam wyrobienie e-wizy przez Internet. Nie dość, że jest tańsza, to jeszcze w razie kolejnej zmiany przepisów wjazdowych, oznacza Twój spokój. Jeśli możliwość uzyskania wizy na granicy po raz kolejny zostanie wycofana, lepiej nie zmarnować urlopu.

Jeżeli nie planujesz opuszczać lotniska (strefy tranzytowej), wiza nie jest Ci potrzebna. Wizę potrzebować będziesz jedynie wtedy, gdy zechcesz opuścić lotnisko lub strefę tranzytową (np. odbierając bagaż). 

Pamiętaj, by zachować kartę pokładową – możesz zostać o nią poproszony w momencie odprawy paszportowej na lotnisku w Omanie.


Teraz pozostaje Ci już tylko czekać na decyzję o przyznaniu e-wizy. W naszym przypadku wnioski o e-wizę składałam na początku tygodnia wieczorem, a pozytywna decyzja czekała na mailu już z rana dnia kolejnego. Masz jakieś pytania co do procesu aplikowania o wizę do Omanu? Zostaw komentarz. Chętnie pomogę! 

Jeśli preferujesz instrukcję wideo, koniecznie obejrzyj ten filmik:

Cztery kroki do udanego urlopu: wyszukaj lot...
... zarezerwuj nocleg... Booking.com
... wypożycz samochód...
... zminimalizuj swoją odpowiedzialność w razie uszkodzenia auta i ciesz się wyjazdem!

Powiązane teksty

Komentarze do: “Wiza do Omanu 2019 – jak złożyć wniosek przez Internet?”

 1. jarek

  Jadę do osoby prywatnej do znajomych a wyczytałem że musze miec potwierdzenie z hotelu czy coś Ci o tym wiadomo

 2. Pawel

  Witam, jeśli wyjazd jest za dwa dni to już raczej zostaje wyrobienie wizy na lotnisku? Pozdrawiam

 3. Janusz

  Monika,
  wielkie gratulacje za ogrom wykonanej pracy.
  Świetnie się czyta Twój tekst.
  Da informacji zainteresowanych:
  złożyłem dokumenty wizowe bazując na instrukcji Moniki i po upływie 9 godzin wizę otrzymaliśmy na e-maila. Super sprawni.
  Pozdrawiam Monikę i pozostałych ceniących jej pracę.

 4. robro

  Witam.
  Mam pytanie skladalem już o wizę do Omanu, która wykorzystałem w styczniu 2019.
  Teraz wchodzę na swój profil i istnieje cos takiego jak ponowne zlozenie wniosku…
  Wszystkie moje dane sa już zachowane łącznie z załącznikami (zdjęcie oraz skan paszportu).
  Czy mogę to tak zostawić, czy zmienić zdjęcie (ponieważ wymóg jest, aby nie było starsze niż pół roku)?
  Dziekuje.

 5. Małgosia

  Witam, Mnie nie przyszedł mail aktywacyjny. Gdzieś mi się przewinęła informacja, żeby zresetować hasło poprzez przycisk Remind password w opcji logowania i po tym dopiero otrzymałam maila do resetu hasła i dało się nowym hasłem zalogować i rozpocząć wypełnianie formularza. Teraz czekam na informację mailową co do przyznania wizy, ale można też status sprawdzić na stronie po zalogowaniu na swoje konto, bo może z tymi mailami jest jakiś problem;) Pozdrawiam wszystkich!

 6. Piotr

  Witam Pani Moniko
  Czy może m Pani powiedzieć w którym miejscu zaznacza się ilość osób, dla ktorych chcę wypełnic wniosek na swoim loginie ? Nie ma tej informacji w Pani opisie.

 7. Monika Kulka

  Witam, czy zamiast scanu paszportu próbował ktoś załączyć zdjęcie paszportu ?

  1. Monika Borkowska

   Jeśli tylko dane będą czytelne, a strony paszportu wypełnią cały kadr, moim zdaniem można spróbować ze zdjęciem. Najwyżej zostanie się wezwanym do uzupełnienia dokumentu w postaci skanu :)

  2. Monika Kulka

   Jest ok, przyjęli.

 8. Monika Zawada

  Dopiero zauważyłam, że e – wizę mogą mi wydać w przeciągu 2-15 dni. Ile czasu oczekiwaliście na swoją?

 9. Danuta

  Na maila otrzymałam jakiś dokument wiza ,ale bez zdjęć i mam wpisać jakąś datę . Czy muszę wejść na stronę gdzie się logowałam i wpisałam dane do wizy i tam poszukać wizę ze zdjęciem ?

 10. Monika

  Będę wypełniana wniosek jutro, a wyjazd już w czwartek.
  Czy mogę prosić o informacje, czy muszę zakładać oddzielne konta dla moich dzieci i męża, podróżujemy razem? Czy ktoś miał problemy jak załatwiał to dla całej rodziny?

  1. Andrzej

   Nie trzeba oddzielnych kont ja skaldalem wniosek o wize dla siebie i zony z jednego konta kazda wiza przychodzi na meila oddzielnie

 11. Monika

  Wow, super pomoc! Będę wypełniana wniosek jutro, a wyjazd już w czwartek.
  Czy mogę prosić o informacje, czy muszę zakładać oddzielne konta dla moich dzieci i męża, podróżujemy razem? Czy ktoś miał problemy jak załatwiał to dla całej rodziny?

 12. Małgosia

  Witam Mam pytanie.
  Dostałam email z policji omańskiej o przyznaniu wizy oraz o uiszczeniu opłaty ale nie mam treści wizy jaką raczej powinnam dostać na email.
  Treść takiej wizy jest w internecie.
  Jak sie loguję do „Track Your Application” to też w zał mam potwierdzenie wpłaty (PAYMENT RECEIPT إيصال الدفع
  Payment receipt for visa applicationnie wizę)
  Czy to wystarczy ? Czy muszę otrzymać jeszcze inny dokument ?
  Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

 13. Małgosia

  Mam pytanie. dlaczego koszt za wizę do Omanu wychodzi mi 98 dolarów a nie odpowiednie 51 dolarów (czyli 200 zł.)
  Czy robię gdzieś błąd.
  Wniosek wypełniłam na stronie https://www.ievisa.com/visa-summary/

  Proszę o pilną odpowiedź i z góry dziękuj ę

  1. Monika Borkowska

   Prawdopodobnie wyższy koszt spowodowany jest doliczanymi przez pośrednika opłatami – ievisa.com nie jest oficjalną stroną do składania wniosków. By uniknąć zbędnych dopłat, o e-wizę do Omanu należy wnioskować tylko i wyłącznie przez stronę królewskiej policji Omanu podaną wyżej w tekście. W procesie aplikacji przez nią nie ma żadnych ukrytych kosztów.

 14. Małgoś

  Mam pytanie. dlaczego koszt za wizę do Omanu wychodzi mi 98 dolarów a nie odpowiednie 51 dolarów (czyli 200 zł.)
  Czy robię gdzieś błąd.
  Wniosek wypełniłam na stronie https://www.ievisa.com/visa-summary/

  Proszę o pilną odpowiedź i z góry dziękuj ę

 15. tealover

  Kierowałam się waszą instrukcją i jest! Mam na mailu dnia następnego świeżutkie wizy. Dziękuję za ten poradnik! Był bardzo pomocny!

 16. Syl

  Dzień dobry, Potrzebuje pomocy a mail na kontakt w Omanie nie odpowiada. Aplikowałam o dwie wizy, jedną dostałam od razu a druga wymaga uzupełnienia danych. Niestety w żaden sposób nie mogę dowiedzieć się o jakie dane dodatkowe chodzi. W zakładce Event Details mam w liście „Request For More Info” ale po kliknięciu nic się nie dzieje. Status aplikacji Returned. Czy ktoś miał podobny przypadek?

 17. Marcin

  Mam pytanie zapłaciłem za wizę 10 dniową ale tak naprawdę nigdzie nie kazali napisać w jakim terminie się tam pojawimy. Jak to działa? Czy to się liczy dziesięć dni od wjazdu dowolnie kiedy wjedziemy czy jak? Nie dałem drugiego imienia to będzie jakiś problem?

  1. Monika Borkowska

   Ważność wizy liczona będzie od daty przekroczenia granicy, czyli wbicia stempla do paszportu.
   Teoretycznie dane we wniosku o e-wizę powinny zostać podane tak samo, jak widnieją w paszporcie, ale wydaje mi się, że brak drugiego imienia nie powinien być aż takim problemem. To jednak tak naprawdę okaże się dopiero na lotnisku i zależne będzie zapewne od urzędnika.

  2. tealover

   U dołu otrzymanego dokumentu wizowego pdf jest napisane: Visa must be used for entry to Oman within 1 month of approval.

 18. Anna

  Witam :)
  po jakim czasie mogę spodziewać maila z potwierdzeniem zapłaty na skrzynce ?

 19. Pawel

  Zamiast kartą da sie placic przez paypal?

 20. Raf

  Zastanawia mnie jedna kwestia . Złożyłem wczoraj 4 wnioski wizowe. Dwójce dzieci i żonie zostały przydzielone wizy . Ja jako czarta osoba aplikująca o wizę nie otrzymałem jej. Czy mam jeszcze poczekać czy zacząć działać ? Czy takie przypadki miały miejsce ?

 21. Adam

  A moze mi ktos powiedziec czy zdjecie ktore trzeba dolaczyc mozna zrobic sobie samemu ?? czy musi byc takie jak u fotografa do paszportu ??

  1. Monika Borkowska

   Jak to wygląda w przypadku e-wizy do Omanu to niestety nie jestem w stanie powiedzieć, bo korzystałam ze zdjęcia zrobionego u fotografa, ale już w przypadku zdjęcia do wizy do innego kraju nie miałam problemu. Wystarczyło tylko tak przygotować zdjęcie (z telefonu!), żeby spełniało wszystkie opisane wymogi. Jeśli znasz się choć trochę na obróbce, to może spróbuj?

 22. Milena

  Witam,
  Na poczatku dziękuję za super podpowiedź:)Dzięki Pani przebrnęłam przez procedurę :) doszłam do etapu zapłaty i czekam na maila.
  Martwi mnie tylko jedno,bo gdzieś teraz doczytałam: jako miejsce wydania paszportu wpisałam miasto w którym byl wydany, bo w kolejnym punkcie trzeba było wybra ć kraj-myśli Pani,że da sie to „poprawić”,czy będzie dużym pronlemem? bo już zgłupiałam?
  A wizy wyrabiam dla swojego Prezesa(jako jego asystentka) i teraz będe się martwić czy będzie na granicy wszystko ok:(

  1. Monika Borkowska

   Witam! Wydaje mi się, że nikt nie zwróci na to uwagi – najważniejsze, by zgadzały się dane osobowe i numer paszportu :)

 23. Dorota

  Witam,
  Dziękuję pani Moniko.
  Pozdrawiam,
  Dorota

 24. Dorota

  Witam,
  Proszę o odpowiedz. Wyjazd do Omanu 18.11.2019 r. Otrzymałam potwierdzenie wizy na 10 dni i jest napisane : Twój wniosek wizowy został zatwierdzony. Proszę zwróć uwagę na termin przydatności. Musisz wpisać Oman w dniu lub przed tą datą, w przeciwnym razie Twoja wiza będzie nieważna. Jak to mam zrozumieć.

  1. Monika Borkowska

   Witam! Jeżeli przepisy nie uległy zmianie, do Omanu musisz wjechać w ciągu 30 dni od przyznania e-wizy, bo tylko tyle ważny jest ten dokument. Jeśli dopiero co aplikowałaś o wizę, nie powinno być raczej problemu. Pozdrawiam!

 25. Jola

  proszę podać informację, które strony paszportu trzeba zeskanować do wizy i jak przesłać wraz ze zdjęciem do wniosku. NIE MOGĘ SOBIE Z TYM PORADZIĆ.

  1. Monika Borkowska

   Witam, do wniosku należy zeskanować stronę z danymi osobowymi i przesłać ją wraz ze zdjęciem w formie załączników z dysku w jednym z etapów składania wniosku.

 26. Agnieszka

  Jak można przedłużyć wydaną wizę?
  Problem wygląda następująco: byliśmy w Omanie rok temu i składaliśmy wiosek o wizę (wszystko było ok). W tym roku również się wybieramy i żeby skrócić sobie czas składania wniosku zamiast wypełniać raz jeszcze wniosek skorzystałam z opcji „aplikuj ponownie”. Oczywiście wszystko poszło ok, wiza została wydana. I tutaj pojawia się problem, bo wiza jest na 10 dni, a tym razem będziemy tam dłużej (16 dni). Co teraz zrobić? Jak można przedłużyć tą wizę? A może wystąpić o wizę 30-dniową?
  Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  1. Monika Borkowska

   Mając przyznaną jedną wizę zgodnie z zasadami nie powinno się aplikować o kolejną, także pozostaje tylko przedłużenie. Sama z tego nie korzystałam, ale ponoć możliwe jest to do zrobienia na lotnisku (bodajże w hali odlotów znajduje się biuro ROP Visa Issue) oraz na posterunkach policji (ROP). Nie są to jednak sprawdzone informacje, także warto dopytać o szczegóły tuż po przylocie. Wspomnę jeszcze tylko, że za każdy dzień pobytu bez ważnej wizy naliczana jest kara w wysokości 10 OMR.

   1. Agnieszka

    Dziękuję za odpowiedź :) Dzwoniłam jeszcze do ambasady w Berlinie, kazali wyjaśnić sprawę na lotnisku, nie powinno być większych problemów z przedłużeniem :) Pozdrawiam

 27. Monika

  Kurcze mam problem bo moja e visa 10 dniowa ma termin ważności 06.10-09.11.2019 a wykupiony wyjazd to 04.11-11.11.2019 czyli 2 dni jestem bezprawnie w Omanie. Gdzie i w jaki sposob winnam przedluzyc vise ????

  1. Monika Borkowska

   Hmmm… z tego co kojarzę, to wiza ważna była 10 dni liczonych od przekroczenia granicy, które to z kolei musiało mieć miejsce w terminie 30 dni od przyznania e-wizy. W tej sytuacji przekroczenie granicy ma miejsce 29 dnia, więc wszyztkp powinno być w porządku bez przedłużania, ale nie mam pewności czy w temacie tym nie zaszły jakieś prawne zmiany. Najlepiej będzie dopytać o szczegóły na granicy, po przylocie. Sama wizy nie przedłużałam, ale słyszałam że można to zrobić na lotnisku oraz na posterunkach policji.

  2. Monika

   Dziekujr za pomoc. W praktyce 10 dniowa evisa wazna do zrealizowania 30 dni od daty wydaniai, w tym okresie należy przekroczyć granicę Omanu. Przekraczając granicę w 29 dniu ważność evizy wbiją pieczątkę w paszport z ważnością pobytu na 10 dni ktore wnioskowałam. Potwierdzam w praktyce Monika.

 28. Kamil

  Cześć
  Chcę Cię mieć za żonę.
  Visa do pionu została mi przyznana w grudniu 2018 nie polecialem czy teraz muszę drugi raz starać się o vise czy mogą skorzystać z przyznanej w 2018roku?
  Mają ja w systemie? Czy muszę coś drukować?

  1. Monika Borkowska

   Cześć! Haha, za późno, zaobrączkowana już jestem ;) Niestety Twoja e-wiza nie jest już ważna – jeżeli przekroczenie granicy nie nastąpi w ciągu 30 dni od przyznania dokumentu, to automatycznie po tym czasie traci on ważność i trzeba starać się o nowy. Jeśli się nie mylę, to nie trzeba było drukować potwierdzenia przyznania e-wizy, ale sądzę, że na wszelki wypadek lepiej mieć kartkę ze sobą.

 29. Justyna

  A jak wygląda sprawa zdjęcia do wizy u okularników – w okularach czy bez?

  1. Monika Borkowska

   Szczerze mówiąc, to nie wiem :) Ale można zrobić zdjęcie bez okularów i później w trakcie przekraczania granicy je zdjąć.

 30. Piotr

  Jak należy liczyć ilość dni (30) dla udzielonej wizy ?
  Załóżmy , ze dziś tj. 15 września składam aplikację, a wizę otrzymam jutro czyli 16 wrzesnia mailem. Czy zatem te 30 dni liczy się już od dnia dzisiejszego (dzień aplikacji) i kiedy najpóźniej trzeba opuścić Oman – wg mnie 14 października (15 września pierwszy dzień wizy, 14 październik – 30 dzień wizy). Czy dobrze to liczę ???

 31. Artur

  Jaki numer paszportu wpisać? Z POL z przodu? Wpisuję serię i numer (XX1234567) i pojawia się komunikat, że jest nieprawidłowy. Dodam, że paszport ważny do 2024 roku i bez problemu latam na nim do ZEA. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Artur

   Ok. Już wiem. Miejsce wydania paszportu ma być kraj a nie miasto. ;)

 32. Agnieszka

  Witam. Mam pytanie odnośnie dzieci. Czy wizę zakładam ze swojego konta? proces rejestracji i cena jest taka sama? Dziękuję z góry za odpowiedź

  1. Monika Borkowska

   Witam! Z jednego konta można wnioskować o wizę dla kilku osób, ale niestety nie wiem, jak wygląda sprawa z ceną w przypadku dzieci. Podejrzewam jednak, że jest ona taka sama jak w przypadku osób dorosłych.

 33. Roman

  Pani Moniko, dzięki za doskonały przewodnik i proszę o pomoc. Zrobiłem jak w przewodniku i u mnie wszystko przebiegło bez problemowo (właśnie czekam – zresztą już 3ci dzień – na przyznanie wizy). Niestety ale mój współtowarzysz podróży ma problemy z rejestracją. Po prostu dotąd nie przyszedł (już drugi dzień) e-mail potwierdzający. Próbował dokonać rejestracji z innego konta i sytuacja podobna. Co może być tego powodem ? W spamie i koszu było sprawdzane. Robił to dzień później, tyle że z mojego kompa ale to chyba nie powinno mieć znaczenia. Czy ma Pani może jakiś pomysł? Z góry dziękuję za jakieś sugestie.

 34. Roman

  Witam. Mam pytanie odnośnie wypełniania wniosków: w nazwisku jest litera Ł, podobnie i w imieniu (Łukasz). Czy należy wpisać bez znaków diakrytycznych? tj. Lukasz, zamiast Łukasz?

  1. Monika Borkowska

   Witam! Sama tego co prawda nie przerabiałam, ale wydaje mi się, że jeśli tylko system przyjmie przy wpisywaniu polskie znaki, nie powinno być z nimi problemu.

  2. ola

   witam! w ktorym momencie mozna dodac drugą osobę do wizy ? nie widzę tego tuaj , bede aplikowac z chopakiem,serdecznie pozdrawiam

  3. marian

   System nie przyjmuje polskich znaków

 35. Monika

  Witam, lecimy 24.04 br. Kiedy najlepiej wyrobić wizę online? Czytałam że jest ona ważna 1 m-c od daty wystawienia czyli od daty kiedy o nią zaaplikuję? Czy jak wypełnię wniosek 17.04 to będzie to dobry termin? Dzięki za pomoc.

  1. Monika Borkowska

   Witam! E-wiza ważna jest przez 30 dni od daty wystawienia, czyli jeżeli aplikuje się o nią przykładowo 25.03. a wystawiona zostanie 30.03., to od tej drugiej daty będzie liczony miesiąc. Jeżeli wyjazd jest potwierdzony, aplikowałabym dla własnego spokoju na ok. 2 tygodnie przed wyjazdem – moim zdaniem to taki bezpieczny termin uwzględniający ewentualne poślizgi w wydawaniu dokumentu. A właściwa wiza (ta wbita w paszport) ważna będzie w zależności od wykupionej opcji 10 lub 30 dni od momentu przekroczenia granicy.

 36. maciek

  Witam,

  Ile trwa wyrobienie wizy stronie, do której zamieszczony jest link? Czy dalej jest mozliwość wykupienia wizy na lotnisku?

  1. Monika Borkowska

   Witam! Uzyskanie wizy przez stronę evisa.rop.gov.om trwa od kilku godzin do kilku dni – w przeważającej ilości przypadków e-wizę ma się przyznaną już następnego dnia, ale lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Według informacji, które mam z początku marca, w dalszym ciągu można ubiegać się o wizę na lotnisku (jest droższa od e-wizy o 1 OMR, czyli ok. 10 zł).

 37. Paulina

  Hey Monika,

  dzieki za super rady. Zaaplikowalam dzis o wizy turystyczne dla mnie i mojego meza, aplikacja i platnosc byly procesowane z mojego konta i dokladnie tak jak u Ciebie @ potwierdzajacy platnosc przyszedl skierowany do mojego meza, przypadek? ;)

  Pozdrawiam

  1. Monika Borkowska

   Hej! Nie sądzę :D

 38. Krzysztof

  Super artykuł ;)
  Czy wiza 10 dniowa jest ważna 10 dni od momentu jej wydania czy dopiero od momentu wjazdu na teren Omanu? Podejrzewam że raczej to drugie, ale wolę się upewnić :) Pozdrawiam

  1. Monika Borkowska

   Pewnie, lepiej dopytać i wiedzieć co i jak ;) Wiza ważna jest 10 dni od daty wjazdu. Jeżeli dobrze pamiętam na stemplu w paszporcie wpisywana jest data, do której należy opuścić terytorium Omanu.

 39. Dorota

  Dzień dobry Pani
  Ż jednej z wcześniejszych odpowiedzi wspomniała Pani, że jako załącznik do e-wniosku dołączyła Pani skan zdjęcia. Czy taka forma jest wystarczająca? (czy może jednak ja coś źle zrozumiałam :/)
  Pozdrawiam

  1. Monika Borkowska

   Witam! Jeżeli zdjęcie jest ostre i spełnia wymagania opisane między innymi w tej instrukcji, skan powinien być wystarczjaący. Wiadomo, że najlepiej, aby było to zdjęcie w formie elektronicznej dostarczonej w ten sposób bezpośrednio przez laboratorium fotograficzne, ale spełniający wymagania skan nie powinien stwarzać problemów.

   1. Dorota

    Dziękuję Pani bardzo za pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie

 40. kasia

  dzień dobry,
  może głupie pytanie – ale będę wdzięczna za odpowiedź. Wypełnia się stan cywilny, czy wypełniać prawdziwie – 1 pokój hotelowy i związek niemałżeński, czy wpisać mąż/żona. Nie chcę mieć kłopotów w hotelu… dzięki za podpowiedź

  1. Monika Borkowska

   Witam! Nie ma głupich pytań :) Jestem zwolenniczką wpisywania prawdy, szczególnie że na granicy nie ma (a przynajmniej nie było) pytań o planowane noclegi. Później w hotelu możecie podać już to co Wam najbardziej odpowiada jeśli w ogóle będzie taka konieczność, ale w przypadku wizy chyba raczej bym nie kombinowała.

 41. Jarek

  Czy prawdą jest iz w Omanie istnieje zagrozenie malarią. I jak jest z koniecznymi szczepieniami przed eyjazdem do tego kraju?

  1. Monika Borkowska

   Zagrożenie malarią istnieje, ale na bardzo minimalnym poziomie – malaria sporadycznie występuje w rejonach Dakhliyah, północnego Batinah, północnego i południowego Sharqiyah. Zgodnie z informacjami ze strony cdc.gov (Centers for Disease Control and Prevention) chemoprofilaktyka nie jest konieczna, zalecana jest natomiast profilaktyka przeciw komarom (repelenty, moskitiery, odzież zakrywająca ciało). Komarów w trakcie całego wyjazdu w styczniu widziałam sztuk 3, więc sytuacja nie jest dramatyczna ;)
   Szczepień wymaganych nie ma (ogółem niewiele jest państw warunkujących wjazd szczepieniami), ale jak w każdym innym miejscu są zalecane. Warto rozważyć tężec/błonicę, WZW A + B oraz dur brzuszny – poza durem pozostałe szczepienia przydatne mogą być również i w Polsce. Jednak temat szczepień najlepiej indywidualnie konsultować z lekarzem medycyny podróży. W Omanie nie ma natomiast ryzyka żółtej febry i takie szczepienie nie jest wymagane. Rząd wymaga dowodu szczepienia przeciw żółtej febrze tylko wtedy, gdy podróżujący przybywa z kraju, w którym ta choroba występuje (niektóre państwa Afryki bądź Ameryki Południowej).

 42. Łukasz

  Witam. Ja mam trochę inne pytanie… Wczoraj wykupiłem 4 wizy i dzisiaj przyszły mi potwierdzenia. Wydawałoby się, że wszystko jest ok. Ale przy dwóch wizach (gdzie są zdjęcia dwóch różnych paszportów) są dwa moje zdjęcia. Wizy są zatwierdzone… Co mogę zrobić, żeby to odkręcić, żeby nie było zaskoczenia na lotnisku? Pisałem maila swoim „łamanym” na ten ogólny adres mailowy ale cisza… ☹️☹️

  1. Monika Borkowska

   Witam! Obawiam się, że w tej sytuacji konieczne może być wystąpienie o nową wizę dla osoby, dla której zaszła pomyłka :/ Jednakże nie jestem tego w 100% pewna, pozostaje chyba tylko czekać na odpowiedź lub ewentualnie lecieć z tymi wizami i w razie odmowy wjazdu na podstawie przyznanych dokumentów, wykupić nową wizę na lotnisku. Mogę się mylić, ale raz przyznana e-wiza chyba nie jest możliwa do skorygowania.

 43. Rafał

  Pani Moniko,
  Super instrukcja.
  Mam pytanie o zdjęcie: czy wystarczy zrobione z komórki zgodnie z wymaganiami?

  1. Monika Borkowska

   Przyznam szczerze, że 100% pewności nie mam, ale wydaje mi się, że powinno to wystarczyć. Jeśli tylko spełnione zostaną wymagania, raczej nie ma potrzeby udawania się do profesjonalnego fotografa. Moje zdjęcie co prawda zrobione było w studio, ale skan był bardzo słabej jakości. Przeszło :)

   1. Rafał

    Dziękuję.
    A czy skan paszportu może być czarno-biały?

 44. Tommy

  Fajny i czytelny przewodnik :) A ja mam takie pytanie: przeszedłem te formalności i dostałem potwierdzenie, że przyznano mi wizę, ale ten dokument, który przyszedł w mailu, to nie jest wiza, tylko właśnie „visa confirmation”. Czy powinienem jeszcze skądś ściągnąć sobie właściwą wizę, czy tylko biorę ze sobą ten dokument i odbiorę gotową wizę na lotnisku w Omanie? Z góry dzięki za pomoc :)

  1. Monika Borkowska

   Tak naprawdę nawet tego potwierdzenia nie trzeba drukować – wszystko mają w systemie :) Jednak dla świętego spokoju moim zdaniem warto mieć tę jedną kartkę ze sobą. Od razu należy udać się z nią do odprawy paszportowej – tam właściwą wizę wbiją do paszportu i dopiszą datę, do kiedy jest ważna. I już od razu można po tym korzystać z uroków Omanu! ;)

   1. Tommy

    Bardzo dziękuję! :)

 45. Jadwiga

  Bardzo dziękuję za doskonały wpis. Ja do Omanu jadę pod koniec lutego i będę wjeżdżała autobusem z Dubaju. Czy może się orientujesz, wizę otrzymam na granicy (piszesz tylko o wizie na lotnisku), czy powinnam aplikować o e-Wizę? Serdecznie pozdrawiam i życzę fantastycznych podróży.

  1. Monika Borkowska

   Ogółem z tego co się orientuję wizy powinny być dostępne również na przejściach granicznych, ale niestety tego nie jestem pewna – w tej sytuacji lepiej aplikować o e-wizę przez Internet. Ma się święty spokój, a i wydatek jest nieco niższy :) Również życzę fantastycznych podróży, szczególnie po Omanie! Pozdrawiam!

 46. Piotr

  Witam.Mam pytanie odnośnie wizy.czy trzeba aplikować o wizę jeśli mam tylko transfer w Muscat?Nie wychodzę na miasto ani nie odbieram bagaży.Prosze o pomoc bo nie mogę znaleźć żadnych informacji.pozdrawiam

  1. Monika Borkowska

   Jeśli swój bagaż rejestrowany nadajesz od razu w miejscu wylotu do miejsca docelowego i nie planujesz opuszczać lotniska w Omanie, to wizy nie potrzebujesz. Jeśli jednak podróż masz nie na jednym bilecie – czyli musisz odebrać bagaż w Maskacie i tam dopiero nadać go dalej – wiza niestety prawdopodobnie będzie potrzebna, ponieważ żeby odebrać bagaż, należy przejść przez imigrację, gdzie sprawdzane jest posiadanie wizy.

 47. Tam jest wiza on-arrival.

  1. Szymon Fit bodajże od marca 2018 dostepna jest także e-wiza, dzięki której można uniknąć stania w kolejkach :)

 48. Oman jest już hitem i cudownym miejscem do odwiedzenia.
  To o dziwo jest łatwiejsze (ten proces e-wizy) niż wypełnianie dokumentów (po arabsku) na policji ;-))
  Wcześniej też, kolejki były całkiem długie do wizy, ale wszystko przebiegało prosto. Pamiętam jeszcze stare lotnisko ;-)) Teraz wszystko nowe i błyszczące ;-)) Widać że ewidentnie Oman się szykuje na nowych przybyszy.

 49. Bardzo praktyczny wpis . Ja nie umiem tak jasno opisywać . Ale się staram :)

  1. Monika Borkowska

   Z bardzo dobrym efektem! ;) Wszystkiego dobrego w nowym roku!

 50. Mam szczerą nadzieję, że jeszcze dwa kolejne lata będą dla Omanu względnie spokojne turystycznie. Mam go na liście i marzę, żeby zdążyć zobaczyć go przed turystyczną stonką :)

  1. Monika Borkowska

   Hahaha :D Właśnie z tego względu Oman wskoczył do czołówki naszych podróżniczych planów. Kraj robi się coraz popularniejszy, więc fajnie byłoby go zobaczyć, zanim zaleją go tłumy…

 51. Nigdy nie myślałam nad wyjazdem do Omanu, ale kto wie…Jeśli zaplanujemy taką podróż, będę wiedziała, gdzie szukać pomocy w planowaniu :)

  1. Monika Borkowska

   Zapraszam! To dopiero początek serii wpisów :)

 52. Życząc w 2019 roku szczęścia, radości z fantastycznych podróży – pozdrawiamy z pięknej Walencji

  1. Dziękujemy!!! Również życzymy radości, zdrowia (to najważniejsze!) i ciekawych podróży pozostawiających po sobie mnóstwo pięknych wspomnień :D Mam nadzieję, że zabawa była udana? My Sylwestra w domu przesiedzieliśmy, ale po tym krótkim wypadzie na Sardynię właśnie tego potrzebowaliśmy tym razem ;)

Skomentuj