Wiza do Omanu 2019 – jak złożyć wniosek przez Internet?

Coraz częściej mówi się, że Oman może być turystycznym hitem 2019 roku. Czy rzeczywiście? To się dopiero okaże. Prawdą jest jednak, że kraj ten coraz bardziej zyskuje na popularności. Interesuje Cię ten kierunek? A może już planujesz swój własny wyjazd w tamte strony? Pamiętaj – obywateli Polski obowiązuje wiza do Omanu. Można otrzymać ją na granicy, ale lepszą (tańszą) opcją jest złożenie wniosku przez Internet. Jak aplikować o wizę do Omanu przez Internet? Przeczytaj instrukcję krok po kroku!

Wiza do Omanu – rodzaje

Przepisy wizowe do Omanu w ostatnim czasie kilkukrotnie się zmieniały, dlatego też poniższe informacje traktuj orientacyjnie – nie jest powiedziane, że obecna forma zasad ubiegania się o wizę pozostanie już na stałe. Na chwilę obecną dostępne są wizy jednokrotnego wstępu na pobyt trwający do 10 i do 30 dni oraz wielokrotnego wstępu ważne przez rok. Wiza na pobyt do 10 dni kosztuje  przy zakupie przez Internet 5 OMR (ok. 50 zł – początkowo została wycofana, jednak władze Omanu przywróciły możliwość ubiegania się o dokument zezwalający na krótki pobyt), wiza 30 dniowa 20 OMR (200 zł), natomiast wiza roczna – 50 OMR (ok. 500 zł), przy czym w tym przypadku jednorazowy pobyt w Omanie nie może przekroczyć 30 dni.

Pamiętaj: o e-wizę do Omanu możesz ubiegać się maksymalnie na miesiąc przed wyjazdem. Przekroczenie granicy powinno nastąpić w ciągu 30 dni od jej przyznania

Jak ubiegać się o wizę do Omanu?

Wizę aktualnie można otrzymać na przejściach granicznych, ale najprościej (i najtaniej) zrobić to przez Internet. Co prawda trzeba przejść przez kilkanaście kroków wniosku i płatności, jednak wbrew pozorom nie jest to trudne i długotrwałe. Zanim rozpoczniesz wypełnianie wniosku, przygotuj skan paszportu (strony z danymi osobowymi) oraz zdjęcie w wersji elektronicznej. Skany te posłużą jako załączniki, które dodasz w procesie aplikacji o e-wizę. O wymaganiach co do załączników przeczytasz w jednym z punktów poniżej.

To jakie są te poszczególne kroki w ubieganiu się o wizę do Omanu przez Internet? Jeśli chcesz powiększyć załączony do tekstu zrzut ekranu, kliknij w niego – będzie czytelniejszy.

1. Załóż konto

Żeby móc w ogóle ubiegać się o przyznanie e-wizy, należy na stronie królewskiej policji w Omanie założyć konto, z którego przesłany zostanie wniosek. W tym celu kliknij na wspomnianej stronie ikonę: Register as User. Warto jednak wiedzieć, że nie wszyscy muszą mieć swoje konto – jeśli podróżujesz z kimś, aplikować możesz o kilka e-wiz z jednego konta.  Na początek wypełniasz pola z danymi osobowymi podając adres e-mail, nadane imiona, nazwisko, hasło, za pomocą którego będziesz się logować, numer telefonu komórkowego, datę urodzenia, płeć oraz narodowość.

wiza do Omanu


2. Aktywuj konto poprzez link przesłany w mailu

Po podaniu wszystkich wymaganych danych i kliknięciu Register, na Twoją skrzynkę pocztową powinien dotrzeć e-mail zawierający link, za pomocą którego aktywujesz konto. Jeśli po kilku minutach nie dostałeś żadnej wiadomości pt. Oman eVisa – Email address verification, sprawdź koniecznie folder SPAMu lub kosz na śmieci. Niestety zdarza się, że maile trafiają właśnie w te miejsca.

W wiadomości klikasz na Click here i już masz potwierdzone konto, na którym możesz zacząć wypełniać swój wniosek wizowy.


3. Zaloguj się przy użyciu maila i hasła podanych w procesie rejestracji

Po kliknięciu w link przesłany na maila, zaloguj się do swojego konta podając dane logowania: adres e-mail oraz hasło, a następnie kliknij Apply for Tourist Visa (zakładam, że jedziesz w celu turystycznym).

W pierwszym punkcie z listy rozwijanej wybierz państwo, z którego pochodzisz, natomiast w drugim –  jeśli nie jesteś rezydentem państw GCC (Bahrajnu, Kuwejtu, Kataru, Arabii Saudyjskiej lub Zjednoczonych Emiratów Arabskich) – wybierz No. Kliknij Next.


4. Wybierz rodzaj interesującej Cię wizy

Jak już wspomniałam, obecnie dostępne są dla turystów odwiedzających Oman trzy rodzaje wiz: jednokrotnego wjazdu 10 dniowa, jednokrotnego wjazdu 30 dniowa oraz wiza wielokrotnego wjazdu ważna przez rok. Jeśli planujesz przekroczyć granicę Omanu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi chociażby udając się do Musandam (nawet drogą lotniczą), pamiętaj o tym, że przy uzyskanej wcześniej wizie jednokrotnej, nie będziesz mieć możliwości powrotu do Maskatu bez aplikowania o kolejną wizę lub bez wcześniejszego opłacenia wizy wielokrotnego wjazdu.

Jeśli Twój pobyt przekroczy czas pobytu, na jaki zezwala Twoja wiza, musisz liczyć się z dodatkową karą w postaci 10 OMR (100 zł) za każdy dzień opóźnienia wyjazdu z Omanu lub przedłużenia wizy (wizę przedłużyć można jeden raz).

Nie jesteś pewien, o którą wizę możesz aplikować jako obywatel Polski? Kliknij Click here to see full conditions, a następnie List of Countries for 26A / 36B / 26B Tourist Visa. Tam znajdziesz listę państw uprawnionych do korzystania z e-wizy.


5. Wypełnij dane dotyczące dokumentu, na który będziesz podróżować.

Podaj numer paszportu, datę i miejsce jego wydania, narodowość, typ dokumentu oraz datę wygaśnięcia ważności. Paszport musi być ważny co najmniej pół roku od daty wjazdu do Omanu. Następnie w kolejnych polach wpisz swoje imię (jeśli masz dwa, to obydwa), nazwisko, płeć, datę, miejsce oraz kraj urodzenia.


6. Podaj dodatkowe informacje o swoim stanie cywilnym i imieniu matki

Po przejściu do kolejnego kroku sprawdź swoje dane, a następnie uzupełnij w odpowiednim polu imię matki oraz Twój status cywilny. Jeśli już wcześniej otrzymałeś jakąś wizę do Omanu, podaj jej numer w polu obok – pole to jednak nie jest obowiązkowe. Jeśli zauważysz jakieś pomyłki, możesz wrócić do poprzedniego etapu uzupełniania wniosku.


7. Załaduj na stronę skan paszportu oraz zdjęcie twarzy

To krok, w którym przesłać na stronę musisz wspomniane wcześniej zdjęcie twarzy oraz skan paszportu. Zrobisz to klikając Browse i wybierając odpowiednie pliki z dysku. Pamiętaj, że załączniki nie mogą przekroczyć 512 KB – większych system nie przyjmie. Więcej informacji na temat dopuszczalnego rozmiaru plików czy też tego, co muszą zawierać, znajdziesz poniżej oraz pod linkiem Guidlines For Attaching Documents.


Wymagania dotyczące zdjęcia

Zdjęcie musi być w jednym z tych formatów: pdf, jpeg, png, tiff. Nie używaj skompresowanych plików. W nazwie pliku użyj maksymalnie 35 znaków – numerów od 0 do 9 oraz liter od A do Z (dopuszczalne są wielkie i małe litery, unikaj polskich znaków). Każdy plik powinien mieć maksymalnie 512 KB – większe załączniki nie zostaną dopuszczone przez system.

Zdjęcie musi być w kolorze, zrobione nie wcześniej niż pół roku wstecz. Na zdjęciu widoczna musi być cała twarz skierowana prosto w stronę aparatu fotograficznego. Tło zdjęcia powinno być czyste i jednolite, a fotografowana osoba dobrze oświetlona.


8. Potwierdź zgodność danych

Sprawdź po raz kolejny podane dane i potwierdź, że jesteś świadom odpowiedzialności za podanie nieprawdziwych informacji.


9. Przejdź do płatności

To już jeden z ostatnich kroków jeśli chodzi o aplikowanie o wizę do Omanu. Płatność. Jeśli nie jedziesz na żadne zaproszenie, zaznacz pole Unsponsored, a następnie przejdź do płatności poprzez kliknięcie Submit and Pay.


Pokaże Ci się w tym momencie okno, w którym musisz potwierdzić, że jesteś świadom faktu, że opłata za wizę jest bezzwrotna i dokonanie jej nie gwarantuje przyznania wizy.


10. Podaj dane do rachunku oraz dane karty, którą uiścisz należność za e-wizę

Płatność za wizę możliwa jest do dokonania za pomocą karty kredytowej / debetowej / przedpłaconej (bez problemu zapłacisz Revolutem – sprawdzone!). Podaj dane (imię, nazwisko, adres, numer telefonu oraz adres e-mail), na które ma zostać wystawiony rachunek za wizę. W następnym kroku wybierz rodzaj karty (Visa / Mastercard/ Amex) i podaj niezbędne informacje – numer karty, datę ważności oraz kod CVC znajdujący się na odwrocie.

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, zostaniesz przekierowany na stronę z numerem potwierdzenia transakcji płatniczej.

Na adres mailowy powinien trafić mail z potwierdzeniem uiszczenia opłaty za wizę. Sprawdź ponownie folder SPAMu, bo wiadomość mogła ponownie trafić właśnie w to miejsce.

Ciekawostka: mimo, że konto założone było na mnie i to ja wypełniałam dane dla nas obojga oraz płaciłam za dokumenty, mail potwierdzający dokonanie płatności skierowany został do mojego męża :) Przypadek?


Informacja z dnia 10.03.2019: W dalszym ciągu możliwy jest zakup wiz tak przez Internet jak i na lotnisku (dotyczy to wiz jednokrotnych). Kupując wizę dopiero po przylocie należy doliczyć do jej kosztu dodatkowy 1 OMR opłaty administracyjnej (1 OMR = ok. 10 zł).

Wiza na granicy

Jeśli mimo wszystko nie chcesz składać wniosku przez Internet, a zakupić wizę na na granicy, możesz to zrobić w okienku przed odprawą paszportową. Wiza 10 dniowa kosztuje na miejscu 6 OMR, czyli ok. 10 zł drożej niż przy zakupie przez Internet (wiza 30 dniowa kosztuje 21 OMR – czyli ok. 210 zł). Kupując wizę na granicy nie potrzebujesz zdjęcia – wystarczy, że podasz w punkcie zakupu wizy paszport. Można za wizę płacić kartą. Jednak na miejscu nie kupisz wizy wielokrotnej.

Mimo wszystko jednak zalecam wyrobienie e-wizy przez Internet. Nie dość, że jest tańsza, to jeszcze w razie kolejnej zmiany przepisów wjazdowych, oznacza Twój spokój. Jeśli możliwość uzyskania wizy na granicy po raz kolejny zostanie wycofana, lepiej nie zmarnować urlopu.

Pamiętaj, by zachować kartę pokładową – możesz zostać o nią poproszony w momencie odprawy paszportowej na lotnisku w Omanie.


Teraz pozostaje Ci już tylko czekać na decyzję o przyznaniu e-wizy. W naszym przypadku wnioski o e-wizę składałam na początku tygodnia wieczorem, a pozytywna decyzja czekała na mailu już z rana dnia kolejnego. Masz jakieś pytania co do procesu aplikowania o wizę do Omanu? Zostaw komentarz. Chętnie pomogę! 

Jeśli preferujesz instrukcję wideo, koniecznie obejrzyj ten filmik:

Cztery kroki do udanego urlopu: wyszukaj lot...
... zarezerwuj nocleg... Booking.com
... wypożycz samochód...
... zminimalizuj swoją odpowiedzialność w razie uszkodzenia auta i ciesz się wyjazdem!

Powiązane teksty

 1. Avatar Artur

  Jaki numer paszportu wpisać? Z POL z przodu? Wpisuję serię i numer (XX1234567) i pojawia się komunikat, że jest nieprawidłowy. Dodam, że paszport ważny do 2024 roku i bez problemu latam na nim do ZEA. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Avatar Artur

   Ok. Już wiem. Miejsce wydania paszportu ma być kraj a nie miasto. ;)

 2. Avatar Agnieszka

  Witam. Mam pytanie odnośnie dzieci. Czy wizę zakładam ze swojego konta? proces rejestracji i cena jest taka sama? Dziękuję z góry za odpowiedź

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Witam! Z jednego konta można wnioskować o wizę dla kilku osób, ale niestety nie wiem, jak wygląda sprawa z ceną w przypadku dzieci. Podejrzewam jednak, że jest ona taka sama jak w przypadku osób dorosłych.

 3. Avatar Roman

  Pani Moniko, dzięki za doskonały przewodnik i proszę o pomoc. Zrobiłem jak w przewodniku i u mnie wszystko przebiegło bez problemowo (właśnie czekam – zresztą już 3ci dzień – na przyznanie wizy). Niestety ale mój współtowarzysz podróży ma problemy z rejestracją. Po prostu dotąd nie przyszedł (już drugi dzień) e-mail potwierdzający. Próbował dokonać rejestracji z innego konta i sytuacja podobna. Co może być tego powodem ? W spamie i koszu było sprawdzane. Robił to dzień później, tyle że z mojego kompa ale to chyba nie powinno mieć znaczenia. Czy ma Pani może jakiś pomysł? Z góry dziękuję za jakieś sugestie.

 4. Avatar Roman

  Witam. Mam pytanie odnośnie wypełniania wniosków: w nazwisku jest litera Ł, podobnie i w imieniu (Łukasz). Czy należy wpisać bez znaków diakrytycznych? tj. Lukasz, zamiast Łukasz?

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Witam! Sama tego co prawda nie przerabiałam, ale wydaje mi się, że jeśli tylko system przyjmie przy wpisywaniu polskie znaki, nie powinno być z nimi problemu.

  2. Avatar ola

   witam! w ktorym momencie mozna dodac drugą osobę do wizy ? nie widzę tego tuaj , bede aplikowac z chopakiem,serdecznie pozdrawiam

 5. Avatar Monika

  Witam, lecimy 24.04 br. Kiedy najlepiej wyrobić wizę online? Czytałam że jest ona ważna 1 m-c od daty wystawienia czyli od daty kiedy o nią zaaplikuję? Czy jak wypełnię wniosek 17.04 to będzie to dobry termin? Dzięki za pomoc.

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Witam! E-wiza ważna jest przez 30 dni od daty wystawienia, czyli jeżeli aplikuje się o nią przykładowo 25.03. a wystawiona zostanie 30.03., to od tej drugiej daty będzie liczony miesiąc. Jeżeli wyjazd jest potwierdzony, aplikowałabym dla własnego spokoju na ok. 2 tygodnie przed wyjazdem – moim zdaniem to taki bezpieczny termin uwzględniający ewentualne poślizgi w wydawaniu dokumentu. A właściwa wiza (ta wbita w paszport) ważna będzie w zależności od wykupionej opcji 10 lub 30 dni od momentu przekroczenia granicy.

 6. Avatar maciek

  Witam,

  Ile trwa wyrobienie wizy stronie, do której zamieszczony jest link? Czy dalej jest mozliwość wykupienia wizy na lotnisku?

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Witam! Uzyskanie wizy przez stronę evisa.rop.gov.om trwa od kilku godzin do kilku dni – w przeważającej ilości przypadków e-wizę ma się przyznaną już następnego dnia, ale lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Według informacji, które mam z początku marca, w dalszym ciągu można ubiegać się o wizę na lotnisku (jest droższa od e-wizy o 1 OMR, czyli ok. 10 zł).

 7. Avatar Paulina

  Hey Monika,

  dzieki za super rady. Zaaplikowalam dzis o wizy turystyczne dla mnie i mojego meza, aplikacja i platnosc byly procesowane z mojego konta i dokladnie tak jak u Ciebie @ potwierdzajacy platnosc przyszedl skierowany do mojego meza, przypadek? ;)

  Pozdrawiam

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Hej! Nie sądzę :D

 8. Avatar Krzysztof

  Super artykuł ;)
  Czy wiza 10 dniowa jest ważna 10 dni od momentu jej wydania czy dopiero od momentu wjazdu na teren Omanu? Podejrzewam że raczej to drugie, ale wolę się upewnić :) Pozdrawiam

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Pewnie, lepiej dopytać i wiedzieć co i jak ;) Wiza ważna jest 10 dni od daty wjazdu. Jeżeli dobrze pamiętam na stemplu w paszporcie wpisywana jest data, do której należy opuścić terytorium Omanu.

 9. Avatar Dorota

  Dzień dobry Pani
  Ż jednej z wcześniejszych odpowiedzi wspomniała Pani, że jako załącznik do e-wniosku dołączyła Pani skan zdjęcia. Czy taka forma jest wystarczająca? (czy może jednak ja coś źle zrozumiałam :/)
  Pozdrawiam

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Witam! Jeżeli zdjęcie jest ostre i spełnia wymagania opisane między innymi w tej instrukcji, skan powinien być wystarczjaący. Wiadomo, że najlepiej, aby było to zdjęcie w formie elektronicznej dostarczonej w ten sposób bezpośrednio przez laboratorium fotograficzne, ale spełniający wymagania skan nie powinien stwarzać problemów.

   1. Avatar Dorota

    Dziękuję Pani bardzo za pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie

 10. Avatar kasia

  dzień dobry,
  może głupie pytanie – ale będę wdzięczna za odpowiedź. Wypełnia się stan cywilny, czy wypełniać prawdziwie – 1 pokój hotelowy i związek niemałżeński, czy wpisać mąż/żona. Nie chcę mieć kłopotów w hotelu… dzięki za podpowiedź

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Witam! Nie ma głupich pytań :) Jestem zwolenniczką wpisywania prawdy, szczególnie że na granicy nie ma (a przynajmniej nie było) pytań o planowane noclegi. Później w hotelu możecie podać już to co Wam najbardziej odpowiada jeśli w ogóle będzie taka konieczność, ale w przypadku wizy chyba raczej bym nie kombinowała.

 11. Avatar Jarek

  Czy prawdą jest iz w Omanie istnieje zagrozenie malarią. I jak jest z koniecznymi szczepieniami przed eyjazdem do tego kraju?

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Zagrożenie malarią istnieje, ale na bardzo minimalnym poziomie – malaria sporadycznie występuje w rejonach Dakhliyah, północnego Batinah, północnego i południowego Sharqiyah. Zgodnie z informacjami ze strony cdc.gov (Centers for Disease Control and Prevention) chemoprofilaktyka nie jest konieczna, zalecana jest natomiast profilaktyka przeciw komarom (repelenty, moskitiery, odzież zakrywająca ciało). Komarów w trakcie całego wyjazdu w styczniu widziałam sztuk 3, więc sytuacja nie jest dramatyczna ;)
   Szczepień wymaganych nie ma (ogółem niewiele jest państw warunkujących wjazd szczepieniami), ale jak w każdym innym miejscu są zalecane. Warto rozważyć tężec/błonicę, WZW A + B oraz dur brzuszny – poza durem pozostałe szczepienia przydatne mogą być również i w Polsce. Jednak temat szczepień najlepiej indywidualnie konsultować z lekarzem medycyny podróży. W Omanie nie ma natomiast ryzyka żółtej febry i takie szczepienie nie jest wymagane. Rząd wymaga dowodu szczepienia przeciw żółtej febrze tylko wtedy, gdy podróżujący przybywa z kraju, w którym ta choroba występuje (niektóre państwa Afryki bądź Ameryki Południowej).

 12. Avatar Łukasz

  Witam. Ja mam trochę inne pytanie… Wczoraj wykupiłem 4 wizy i dzisiaj przyszły mi potwierdzenia. Wydawałoby się, że wszystko jest ok. Ale przy dwóch wizach (gdzie są zdjęcia dwóch różnych paszportów) są dwa moje zdjęcia. Wizy są zatwierdzone… Co mogę zrobić, żeby to odkręcić, żeby nie było zaskoczenia na lotnisku? Pisałem maila swoim “łamanym” na ten ogólny adres mailowy ale cisza… ☹️☹️

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Witam! Obawiam się, że w tej sytuacji konieczne może być wystąpienie o nową wizę dla osoby, dla której zaszła pomyłka :/ Jednakże nie jestem tego w 100% pewna, pozostaje chyba tylko czekać na odpowiedź lub ewentualnie lecieć z tymi wizami i w razie odmowy wjazdu na podstawie przyznanych dokumentów, wykupić nową wizę na lotnisku. Mogę się mylić, ale raz przyznana e-wiza chyba nie jest możliwa do skorygowania.

 13. Avatar Rafał

  Pani Moniko,
  Super instrukcja.
  Mam pytanie o zdjęcie: czy wystarczy zrobione z komórki zgodnie z wymaganiami?

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Przyznam szczerze, że 100% pewności nie mam, ale wydaje mi się, że powinno to wystarczyć. Jeśli tylko spełnione zostaną wymagania, raczej nie ma potrzeby udawania się do profesjonalnego fotografa. Moje zdjęcie co prawda zrobione było w studio, ale skan był bardzo słabej jakości. Przeszło :)

   1. Avatar Rafał

    Dziękuję.
    A czy skan paszportu może być czarno-biały?

 14. Avatar Tommy

  Fajny i czytelny przewodnik :) A ja mam takie pytanie: przeszedłem te formalności i dostałem potwierdzenie, że przyznano mi wizę, ale ten dokument, który przyszedł w mailu, to nie jest wiza, tylko właśnie “visa confirmation”. Czy powinienem jeszcze skądś ściągnąć sobie właściwą wizę, czy tylko biorę ze sobą ten dokument i odbiorę gotową wizę na lotnisku w Omanie? Z góry dzięki za pomoc :)

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Tak naprawdę nawet tego potwierdzenia nie trzeba drukować – wszystko mają w systemie :) Jednak dla świętego spokoju moim zdaniem warto mieć tę jedną kartkę ze sobą. Od razu należy udać się z nią do odprawy paszportowej – tam właściwą wizę wbiją do paszportu i dopiszą datę, do kiedy jest ważna. I już od razu można po tym korzystać z uroków Omanu! ;)

   1. Avatar Tommy

    Bardzo dziękuję! :)

 15. Avatar Jadwiga

  Bardzo dziękuję za doskonały wpis. Ja do Omanu jadę pod koniec lutego i będę wjeżdżała autobusem z Dubaju. Czy może się orientujesz, wizę otrzymam na granicy (piszesz tylko o wizie na lotnisku), czy powinnam aplikować o e-Wizę? Serdecznie pozdrawiam i życzę fantastycznych podróży.

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Ogółem z tego co się orientuję wizy powinny być dostępne również na przejściach granicznych, ale niestety tego nie jestem pewna – w tej sytuacji lepiej aplikować o e-wizę przez Internet. Ma się święty spokój, a i wydatek jest nieco niższy :) Również życzę fantastycznych podróży, szczególnie po Omanie! Pozdrawiam!

 16. Avatar Piotr

  Witam.Mam pytanie odnośnie wizy.czy trzeba aplikować o wizę jeśli mam tylko transfer w Muscat?Nie wychodzę na miasto ani nie odbieram bagaży.Prosze o pomoc bo nie mogę znaleźć żadnych informacji.pozdrawiam

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Jeśli swój bagaż rejestrowany nadajesz od razu w miejscu wylotu do miejsca docelowego i nie planujesz opuszczać lotniska w Omanie, to wizy nie potrzebujesz. Jeśli jednak podróż masz nie na jednym bilecie – czyli musisz odebrać bagaż w Maskacie i tam dopiero nadać go dalej – wiza niestety prawdopodobnie będzie potrzebna, ponieważ żeby odebrać bagaż, należy przejść przez imigrację, gdzie sprawdzane jest posiadanie wizy.

 17. Tam jest wiza on-arrival.

  1. Szymon Fit bodajże od marca 2018 dostepna jest także e-wiza, dzięki której można uniknąć stania w kolejkach :)

 18. Oman jest już hitem i cudownym miejscem do odwiedzenia.
  To o dziwo jest łatwiejsze (ten proces e-wizy) niż wypełnianie dokumentów (po arabsku) na policji ;-))
  Wcześniej też, kolejki były całkiem długie do wizy, ale wszystko przebiegało prosto. Pamiętam jeszcze stare lotnisko ;-)) Teraz wszystko nowe i błyszczące ;-)) Widać że ewidentnie Oman się szykuje na nowych przybyszy.

 19. Bardzo praktyczny wpis . Ja nie umiem tak jasno opisywać . Ale się staram :)

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Z bardzo dobrym efektem! ;) Wszystkiego dobrego w nowym roku!

 20. Mam szczerą nadzieję, że jeszcze dwa kolejne lata będą dla Omanu względnie spokojne turystycznie. Mam go na liście i marzę, żeby zdążyć zobaczyć go przed turystyczną stonką :)

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Hahaha :D Właśnie z tego względu Oman wskoczył do czołówki naszych podróżniczych planów. Kraj robi się coraz popularniejszy, więc fajnie byłoby go zobaczyć, zanim zaleją go tłumy…

 21. Nigdy nie myślałam nad wyjazdem do Omanu, ale kto wie…Jeśli zaplanujemy taką podróż, będę wiedziała, gdzie szukać pomocy w planowaniu :)

  1. Monika Borkowska Monika Borkowska

   Zapraszam! To dopiero początek serii wpisów :)

 22. Życząc w 2019 roku szczęścia, radości z fantastycznych podróży – pozdrawiamy z pięknej Walencji

  1. Dziękujemy!!! Również życzymy radości, zdrowia (to najważniejsze!) i ciekawych podróży pozostawiających po sobie mnóstwo pięknych wspomnień :D Mam nadzieję, że zabawa była udana? My Sylwestra w domu przesiedzieliśmy, ale po tym krótkim wypadzie na Sardynię właśnie tego potrzebowaliśmy tym razem ;)

Skomentuj