Szlak Orlich Gniazd (film)

Szlak Orlich Gniazd to symbolicznie łącząca Kraków z Częstochową turystyczna trasa przebiegająca przez województwo małopolskie i śląskie. Poza pięknymi widokami, mnóstwem szlaków idealnych na rowerowe wyprawy, ciszą i spokojem, można tu doświadczyć licznych spotkań z historią średniowiecza. Orlimi Gniazdami zwane są właśnie średniowieczne zamczyska pobudowane często na wysokich, wapiennych skałach, których na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej jest pełno. 

14-15.08.2020

Pierwszy raz – i jak do niedawna jedyny – Szlak Orlich Gniazd odwiedziłam przy okazji studenckiej majówki w 2008 roku. Wraz z grupą znajomych ruszyliśmy wtedy na kilkudniową wyprawę, której celem były zachowane w różnym stopniu warownie. Zamek w Mirowie czy Tenczyn w Rudnie były wtedy w rozsypującej się, zaniedbanej ruinie. Wstęp na mury groził wypadkiem, bo kamienie dosłownie odpadały ze ścian.

Dziś w Mirowie i Rabsztynie (oba aktualnie niedostępne wewnątrz dla turystów) trwają prace, a mój ulubiony Tenczyn został zabezpieczony i wtedy zupełnie zapomniany, dziś stał się jedną z największych atrakcji okolic Krakowa.

Przy okazji tego wypadu przejrzałam stare zdjęcia – naprawdę dużo się pozmieniało na przestrzeni ostatnich lat. Ale nie tylko jeśli o miejsca chodzi. Moje umiejętności fotograficzne również nieco się rozwinęły :) Ponadto postanowiłam spróbować działalności na Youtube. Drugi w życiu zmontowany przeze mnie własnoręcznie film obejrzysz na kanale: Podróżowisko


Spodobał Ci się powyższy tekst? Polub go na Facebooku lub udostępnij, może komuś się przyda! Będzie mi również niezmiernie miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Cztery kroki do udanego urlopu: wyszukaj lot...
... zarezerwuj nocleg... Booking.com
... wypożycz samochód...
... zminimalizuj swoją odpowiedzialność w razie uszkodzenia auta i ciesz się wyjazdem!

Powiązane teksty

Skomentuj