„Gra o tron” na Islandii – w jakich miejscach kręcony był serial?

Gra o tron to serial bijący rekordy popularności. Każdy kolejny sezon przejść bohaterów z wypiekami na twarzy śledzą miliony oglądających. Ja jednak przyznam się w tym miejscu, że dotychczas nie obejrzałam ani jednego odcinka… Ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że zabrałam się za Pieśń lodu i ognia w wersji drukowanej! Jednak to, że nie widziałam serialu nie oznacza, że nie wiem, w których miejscach Gra o Tron kręcona była na Islandii. Jesteś ciekaw, które atrakcje Islandii posłużyły za naturalną scenografię? Rzuć okiem na poniższą mapę!

W trakcie kilku wyjazdów na Islandię miałam okazję odwiedzić już sporą część z filmowych scenerii. Nie mam pojęcia, jak zostały przedstawione w serialu, ale na żywo wszystkie robią wrażenie! A które to miejsca?

Gdzie kręcono Grę o tron na Islandii? Mapa 

Jednym z miejsc, w których kręcona była Gra o tron na Islandii jest kanion Fjadrargljufur – atrakcja znana na tyle, że cierpi przez swoją sławę. Ze względu na silne opady deszczu i zniszczenia spowodowane przez tłumy odwiedzających to miejsce nawet poza sezonem, urzędnicy Agencji Ochrony Środowiska podjęli decyzję o czasowym zamknięciu kanionu dla odwiedzających do 1 czerwca 2019 roku. W tym czasie wrażliwa fauna będzie miała możliwość odrodzić się.

 • Dimmuborgir
 • Fjadrargljufur
 • Gjain
 • Grjotagja
 • Hengilssvaedid
 • Hofdabrekkuheidi i Myrdalsjokull
 • Hofdi
 • Hverir
 • Kirkjufell
 • Reynisfjara
 • Skogafoss
 • Svinafellsjokull
 • Thingvellir National Park
 • Thjorsardalur
 • Thorsmork i Stakkholtsgja
 • Thorufoss

Miejsca, w których kręcono na Islandii Grę o tron

Poniżej zobaczyć możesz galerię przedstawiającą kilka miejsc (niektóre z nich i w zimowej oraz letniej odsłonie!), w których kręcona była Gra o tron. To m.in. Thingvellir National Park, Hofdi, Grjotagja, Hverir, Skogafoss, kanion Fjadrargljufur, czarna plaża Reynisfjara, Kirkjufell i Svinafelsjokull.


Spodobał Ci się powyższy tekst? Polub go na Facebooku lub udostępnij, może komuś się przyda! A może szukasz inspiracji do zaplanowania swojego kilkudniowego wyjazdu? Zajrzyj koniecznie do moich relacji z Islandii!

Cztery kroki do udanego urlopu: wyszukaj lot...
... zarezerwuj nocleg... Booking.com
... wypożycz samochód...
... zminimalizuj swoją odpowiedzialność w razie uszkodzenia auta i ciesz się wyjazdem!

Powiązane teksty

 1. Kiciuś

  Droga Moniko,
  mam pytana dwa:
  1. jakie wtyczki do gniazdek są na Islandii?
  2. Gdzie najłatwiej (lotnisko?) i za ile (rząd wielkości) mogę kupić na Islandii kartę sim z internetem, tak abym mógł korzystać z GPSa?

  Pozdrawiam, dk

  1. Monika Borkowska

   Tu znajdziesz odpowiedzi na te pytania: https://podrozowisko.pl/europa/islandia/informacje-praktyczne-2018/#Gniazdka_elektryczne_na_Islandii :) A jeśli chodzi o GPS, to polecam Maps.ME – mapy można ściągnąć przed wyjazdem, więc nie potrzebują Internetu, a działają tam lepiej niż mapy Google. Google niestety czasem się tam myli. Poza tym na Islandii można korzystać z Internetu na takich samych zasadach jak w państwach UE, tak więc warto sprawdzić plan taryfowy w swojej sieci.

 2. Kiciuś

  Hejka.
  Wyjeżdżam na Islandię 27 lipca 2019r. na 15 dni (dwie osoby). Zamierzam zwiedzić maksymalnie dużo,
  niestety bez odwiedzin Interioru…Wykupiłem lot, zarezerwowałem hotele i wynająłem samochód…
  Policzyłem, że z kosztami posiłków, paliw i drobnymi przyjemnościami nie zmieszczę się w xx kpln…
  Proszę mi życzyć, by ta wyprawa była warta tej inwestycji…
  Pozdrawiam, dk

  1. Monika Borkowska

   Islandia warta jest każdych pieniędzy! ;) Oszczędzić można jednak nocując na kempingach w aucie lub namiocie (np. co drugą noc) oraz gotując samodzielnie – w innym przypadku wyjazd rzeczywiście może kosztować krocie. Ogółem bez problemu da się na stacjach paliw zakupić kartusze gazowe, do tego zabrać można ze sobą po 3 kg żywności na osobę (z wyjątkiem surowych i suszonych mięs, innych artykułów suszonych, surowego mleka i jaj). Zakupy warto robić w Bonusie lub Kronanie. Udanej podróży!

 3. Agnieszka

  Gry o Tron nie oglądałam, ale Twoje zdjęcia to kolejny argument za tym, żeby wybrać się na Islandię.

  1. Monika Borkowska

   Za kilka tygodni dojdą kolejne argumenty! ;)

 4. Tak nawiązując do Gry o Tron – pewnie każdy z Was ma masę znajomych, którzy nie mogą przestać gadać o tym serialu. Chcecie zrobić im PSIKUSA i zepsuć następny odcinek? Zapraszamy na https://spojluj.pl/ gdzie możecie załatwić im spoiler prosto na telefon zaraz po światowej premierze najnowszego odcinka!!! :D

Skomentuj