Dobra prognoza na zorzę i tanie loty do Tromso! 98 zł w dwie strony! (WDC)

Kto chętny na polowanie na zorzę ręka w górę! Jeśli wierzyć prognozom pochodzącym z aplikacji Aurora, między 24 a 26 października należy spodziewać się wysokiej aktywności słonecznej. Może nawet burz geomagnetycznych poziomu G1 (czyli Kp5)! Jeśli tylko pogoda dopisze oznacza to, że na północy Europy zorze będą intensywne. Gdzie je obserwować? Na przykład w Norwegii, a konkretnie za kołem podbiegunowym! 

Nasze ostatnie polowanie na zorzę w Tromso ze względu na duże zachmurzenie nie do końca poszło tak, jakbym tego oczekiwała, jednak zorzę zobaczyliśmy. W podanym terminie masz szansę na jeszcze lepsze widoki! Pamiętaj jednak, że do obserwacji zorzy niebo musi być bezchmurne. Zorza polarna występuje na dużych wysokościach, także zachmurzenie – nawet piętra wysokiego – uniemożliwia jej zobaczenie. Warto tu też zaznaczyć, że obecne prognozy wskazują na Kp5, jednak jest to wciąż tylko prognoza. Finalnie może być mniej lub wysokie Kp wystąpić może jedynie w ciągu dnia, jednak w Tromso zorzę da się zobaczyć już i przy Kp2! Kwestią kluczową jest brak zachmurzenia.

Loty:

Termin: 24 – 26 października 2019
Cena biletów w dwie strony: 98 zł dla członków Wizz Discount Club (dla pozostałych: 198 zł)
Wylot z: Gdańska
Linia lotnicza: Wizz Air

Zarezerwuj ten lot

Tańsza oferta powyżej dostępna jest jedynie dla posiadaczy członkostwa Wizz Discount Club – płacisz 139 zł na rok i możesz rezerwować tańsze podróże we dwoje przez kolejne 12 miesięcy! Przy wyższej opłacie (279 zł na rok), możliwe są również rezerwacje grupowe dla maksymalnie 6 osób – więcej o Wizz Discount Club dowiesz się ze strony Wizz Air. Członkostwo warto mieć, najczęściej już przy pierwszym zakupie biletów dla dwóch osób można oszczędzić kilka złotych.

Ceny dotyczą lotu jedynie z bagażem podręcznym. W cenie biletu możesz zabrać ze sobą bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach maksymalnych 40 cm x 30 cm x 20 cm.

Noclegi

Noclegi w Norwegii do najtańszych niestety nie należą, także zanim zakupisz bilety, sprawdź koniecznie, na jaki koszt należy się nastawić. Jeśli poszukujesz pokoju dwuosobowego, najtańsze zakwaterowanie na popularnej wyszukiwarce Booking.com znajdziesz w dobrze położonym i dobrze ocenianym obiekcie Comfortable room in Tromsø Centrum. Za noc zapłacisz tam 

Znajdź nocleg

Samochód

Może się zdarzyć – tak jak miało to miejsce w naszym przypadku – że niebo nad Tromso szczelnie zakryte będzie przez chmury. Wtedy nie pozostanie nic innego, jak szukać miejsca, w którym zachmurzenie jest możliwie jak najmniejsze, w związku z czym może przydać Ci się wynajęte auto. Wynajmując samochód na lotnisku zapłacisz za auto ok. 260 zł za dobę. Paliwo w Norwegii kosztuje ok. 8 zł/ litr 95.

Zarezerwuj auto


Oferta zawiera link do strony Booking. Dokonując zakupu za jego pośrednictwem nic nie tracisz, a wspierasz rozwój bloga.

Cztery kroki do udanego urlopu: wyszukaj lot...
... zarezerwuj nocleg... Booking.com
... wypożycz samochód...
... zminimalizuj swoją odpowiedzialność w razie uszkodzenia auta i ciesz się wyjazdem!

Powiązane teksty

Skomentuj