Za koło podbiegunowe i szansa na zorzę! Tanie loty do Bodo – od 78 zł! (WDC)

Podrzuciłam wczoraj pierwszy pomysł na wypad w poszukiwaniu zorzy polarnej za kołem podbiegunowym – do Tromso. Dzisiaj mam kolejną arktyczną propozycję, tym razem do Bodo! I też w terminie, na który prognozowana jest spora szansa (jeśli tylko niebo będzie bezchmurne) na udane zorzowe polowanie! Co powiesz na loty do Bodo od 78 zł w dwie strony? 

Wystąpienia zorzy nie da się przewidzieć ze 100% pewnością, jednak można próbować prognozować, kiedy mogłaby się ona pojawić. Na termin między 24 a 26 października według aplikacji Aurora wskaźnik Kp – czyli coś, co mówi wiele o szansie na udane polowanie – będzie wynosić 5 (co oznacza burzę geomagnetyczną poziomu G1!), także jeśli tylko pogoda dopisze (do obserwacji zorzy niezbędne jest bezchmurne niebo), okazja na podziwianie tego fenomenu przyrody może być całkiem dobra! Oczywiście prognoza może się mylić i w rzeczywistości Kp może być niższe, jednak w tych szerokościach geograficznych zorza polarna bywa widoczna już przy Kp2! Najważniejsze jest bezchmurne niebo, tego jednak niestety nie da się przewidzieć.

Loty:

Termin: 23 – 27 października 2019
Cena biletów w dwie strony: 78 zł dla członków Wizz Discount Club (dla pozostałych: 118 zł)
Wylot z: Gdańska
Linia lotnicza: Wizz Air

Zarezerwuj ten lot

Tańsza oferta powyżej dostępna jest jedynie dla posiadaczy członkostwa Wizz Discount Club – płacisz 139 zł na rok i możesz rezerwować tańsze podróże we dwoje przez kolejne 12 miesięcy! Przy wyższej opłacie (279 zł na rok), możliwe są również rezerwacje grupowe dla maksymalnie 6 osób – więcej o Wizz Discount Club dowiesz się ze strony Wizz Air. Członkostwo warto mieć, najczęściej już przy pierwszym zakupie biletów dla dwóch osób można oszczędzić kilka złotych.

Ceny dotyczą lotu jedynie z bagażem podręcznym. W cenie biletu możesz zabrać ze sobą bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach maksymalnych 40 cm x 30 cm x 20 cm.

Noclegi

Norwegia jest drogim krajem szczególnie jeśli chodzi o bazę noclegową. Jeżeli interesuje Cię zakwaterowanie w okolicach Bodo, najtańszy obiekt na popularnej platformie rezerwacyjnej Booking.com będzie kosztował przy pobycie dwóch osób ok. 151 zł za noc za osobę. A może zdecydujesz się na nocleg na przepięknych Lofotach? W końcu z Bodo już tam niedaleko! Na Lofotach za zakwaterowanie zapłacisz nieco mniej, jednak musisz doliczyć do tego koszt promu (227 NOK – ok. 100 zł –  za osobę dorosłą lub ewentualnie 892 NOK – ok. 385 zł – za auto do 6 m długości z kierowcą). To co wybierasz? Różne opcje noclegowe sprawdzisz pod przyciskiem Znajdź nocleg.

Znajdź nocleg

Samochód

Jeśli nad Bodo pojawią się chmury, przydatny może być samochód, który pozwoli Ci udać się na polowanie na zorzę w bardziej odległym rejonie. Za auto zapłacisz 160 zł za dobę.  Paliwo w Norwegii kosztuje ok. 8 zł/ litr 95.

Zarezerwuj auto


Oferta zawiera linki do strony Booking oraz Rentalcars. Dokonując zakupu za ich pośrednictwem nic nie tracisz, a wspierasz rozwój bloga.

Cztery kroki do udanego urlopu: wyszukaj lot...
... zarezerwuj nocleg... Booking.com
... wypożycz samochód...
... zminimalizuj swoją odpowiedzialność w razie uszkodzenia auta i ciesz się wyjazdem!

Powiązane teksty

Skomentuj