Przedłużony weekend w Bawarii – Neuschwanstein za 504 zł! W cenie loty, noclegi i samochód!

Listopad wbrew pozorom może być niezłym terminem na odwiedzenie… Bawarii. Na terenie tego landu znajduje się chyba jedna z najsłynniejszych (i najpiękniejszych) niemieckich atrakcji – zamek Neuschwanstein. W listopadzie wciąż powinien być jeszcze otoczony ciepłymi, jesiennymi barwami drzew porastających okoliczne zbocza.  Jak się do niego dostać? Możesz polecieć chociażby do Memmingen i tam wynająć samochód. Szczególnie, że bilety na samolot z Warszawy można kupić już za 68 zł!

Bilet normalny do zamku Neuschwanstein kosztuje 13 EUR dla osób dorosłych, 12 EUR da studentów i osób po 65 roku życia a także osób niepełnosprawnych po okazaniu legitymacji orzekającej o niepełnosprawności. Na dziedziniec zamku można jednak wejść bezpłatnie – biletowany wstęp dotyczy jedynie wnętrz. Bilety najlepiej zakupić z wyprzedzeniem, ponieważ na miejscu bardzo szybko się wyprzedają. Przejście po komnatach możliwe jest jedynie z przewodnikiem, zwiedzanie rozpoczyna się o pełnej godzinie (poza sezonem zamek udostępniony jest w godzinach 10:00 – 16:00).

Neuschwanstein znajduje się na wzgórzu, na które można dostać się piechotą, dojechać autobusem (1,5 EUR za osobę dorosłą w jedną stronę) lub dorożką. Autobusy zatrzymują się w pobliżu Marienbrucke, czyli mostu, z którego roztacza się bajeczny widok na zamek i okolicę. Po wyjściu z autobusu czeka Cię kilkuminutowy spacer w stronę zamku. W połowie drogi koniecznie rzuć okiem na turkusowe jezioro Alpensee i zamek Hohenschwangau!

Loty: Warszawa (Modlin) – Memmingen – Warszawa (Modlin)

  • Termin: 2 – 5 listopada 2018
  • Cena biletów w dwie strony: 68 zł

Zarezerwuj ten lot

Ceny dotyczą lotu jedynie z bagażem podręcznym. W związku z nową polityką bagażową Ryanair możesz zabrać ze sobą bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach maksymalnych 40 cm x 20 cm x 25 cm. Dotychczasowy duży bagaż podręczny o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm możesz zabrać ze sobą na pokład jedynie pod warunkiem wykupienia usługi Priority kosztującej 6 EUR w momencie rezerwacji (lub 8 EUR gdy zdecydujesz się dodać ją później). Ewentualnie duży bagaż podręczny (od teraz zwany małym bagażem rejestrowanym) możesz nadać w punkcie odprawy pasażerów w cenie od 8 do 10 EUR w zależności od momentu, w którym wykupisz usługę.

Przysługuje tylko jeden mały bagaż rejestrowany na osobę. Nowa polityka bagażowa Ryanair wchodzi w życie 1 listopada 2018 roku.

Noclegi

Najtańsze noclegi znajdziesz w Appartement Edelweiss w położonym tuż obok zamku Neuschwenstein mieście Fussen:

Zarezerwuj noclegi

Wynajem samochodu

Najszybszy i najbardziej bezproblemowy transport pomiędzy lotniskiem, zamkiem Neuschwanstein i okolicznymi miejscowościami zapewni Ci wynajęty samochód:

Zarezerwuj samochód

______________________________________________________________________________________
Oferta zawiera linki do stron Esky, Booking oraz Rentalcars. Dokonując zakupu za ich pośrednictwem wspierasz rozwój bloga. 

Rocznik 86. Zarażona podróżniczym bakcylem od ponad 18 lat, raczej bez szans na wyleczenie. Lubiąca ciepełko miłośniczka Azji Południowo-Wschodniej oraz paradoksalnie… Islandii. W wolnej chwili zajmuje się swoimi pozostałymi pasjami jakimi są rośliny owadożerne oraz amatorsko fotografia.

Trzy kroki do udanego urlopu: wyszukaj lot...
... zarezerwuj nocleg... Booking.com
... wypożycz samochód i ciesz się wyjazdem!

Powiązane teksty

Komentarze do: “Przedłużony weekend w Bawarii – Neuschwanstein za 504 zł! W cenie loty, noclegi i samochód!”

  1. Planuje w przyszlym roku, pozazdroscic

    1. Za nic w świecie nie zmieniaj planów, bo tam jest nie-sa-mo-wi-cie!!! :D

Skomentuj