Przedłużony weekend w Bawarii – Neuschwanstein za 504 zł! W cenie loty, noclegi i samochód!

Listopad wbrew pozorom może być niezłym terminem na odwiedzenie… Bawarii. Na terenie tego landu znajduje się chyba jedna z najsłynniejszych (i najpiękniejszych) niemieckich atrakcji – zamek Neuschwanstein. W listopadzie wciąż powinien być jeszcze otoczony ciepłymi, jesiennymi barwami drzew porastających okoliczne zbocza.  Jak się do niego dostać? Możesz polecieć chociażby do Memmingen i tam wynająć samochód. Szczególnie, że bilety na samolot z Warszawy można kupić już za 68 zł!

Bilet normalny do zamku Neuschwanstein kosztuje 13 EUR dla osób dorosłych, 12 EUR da studentów i osób po 65 roku życia a także osób niepełnosprawnych po okazaniu legitymacji orzekającej o niepełnosprawności. Na dziedziniec zamku można jednak wejść bezpłatnie – biletowany wstęp dotyczy jedynie wnętrz. Bilety najlepiej zakupić z wyprzedzeniem, ponieważ na miejscu bardzo szybko się wyprzedają. Przejście po komnatach możliwe jest jedynie z przewodnikiem, zwiedzanie rozpoczyna się o pełnej godzinie (poza sezonem zamek udostępniony jest w godzinach 10:00 – 16:00).

Neuschwanstein znajduje się na wzgórzu, na które można dostać się piechotą, dojechać autobusem (1,5 EUR za osobę dorosłą w jedną stronę) lub dorożką. Autobusy zatrzymują się w pobliżu Marienbrucke, czyli mostu, z którego roztacza się bajeczny widok na zamek i okolicę. Po wyjściu z autobusu czeka Cię kilkuminutowy spacer w stronę zamku. W połowie drogi koniecznie rzuć okiem na turkusowe jezioro Alpensee i zamek Hohenschwangau!

Loty: Warszawa (Modlin) – Memmingen – Warszawa (Modlin)

  • Termin: 2 – 5 listopada 2018
  • Cena biletów w dwie strony: 68 zł

Zarezerwuj ten lot

Ceny dotyczą lotu jedynie z bagażem podręcznym. W związku z nową polityką bagażową Ryanair możesz zabrać ze sobą bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach maksymalnych 40 cm x 20 cm x 25 cm. Dotychczasowy duży bagaż podręczny o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm możesz zabrać ze sobą na pokład jedynie pod warunkiem wykupienia usługi Priority kosztującej 6 EUR w momencie rezerwacji (lub 8 EUR gdy zdecydujesz się dodać ją później). Ewentualnie duży bagaż podręczny (od teraz zwany małym bagażem rejestrowanym) możesz nadać w punkcie odprawy pasażerów w cenie od 8 do 10 EUR w zależności od momentu, w którym wykupisz usługę.

Przysługuje tylko jeden mały bagaż rejestrowany na osobę. Nowa polityka bagażowa Ryanair wchodzi w życie 1 listopada 2018 roku.

Noclegi

Najtańsze noclegi znajdziesz w Appartement Edelweiss w położonym tuż obok zamku Neuschwenstein mieście Fussen:

Zarezerwuj noclegi

Wynajem samochodu

Najszybszy i najbardziej bezproblemowy transport pomiędzy lotniskiem, zamkiem Neuschwanstein i okolicznymi miejscowościami zapewni Ci wynajęty samochód:

Zarezerwuj samochód

______________________________________________________________________________________
Oferta zawiera linki do stron Esky, Booking oraz Rentalcars. Dokonując zakupu za ich pośrednictwem wspierasz rozwój bloga. 

Cztery kroki do udanego urlopu: wyszukaj lot...
... zarezerwuj nocleg... Booking.com
... wypożycz samochód...
... zminimalizuj swoją odpowiedzialność w razie uszkodzenia auta i ciesz się wyjazdem!

Powiązane teksty

Komentarze do: “Przedłużony weekend w Bawarii – Neuschwanstein za 504 zł! W cenie loty, noclegi i samochód!”

  1. Planuje w przyszlym roku, pozazdroscic

    1. Za nic w świecie nie zmieniaj planów, bo tam jest nie-sa-mo-wi-cie!!! :D

Skomentuj