Plan podróży po Sri Lance – styczeń 2015

Sri Lanka była moim marzeniem już od dawna – udało mi się je zrealizować w styczniu 2015 roku. Poszczególne fragmenty relacji z wyprawy na trasie Polska – Serbia – Zjednoczone Emiraty Arabskie – Sri Lanka – Węgry znajdziesz pod linkami poniżej. Może nasz plan podróży po Sri Lance przyda się także Tobie?

WSTĘP:

Plan podróży po Grecji kontynentalnej - maj 2015
Węgry: Zakończenie wyprawy na Sri Lankę

Powiązane wpisy

6 Comments

 1. ja

  Mam pytanie co do komarów i dengi – jak sprawa z tym wygląda? wiem, że moskitiery, Muggi itd., ale czy sprawa serio wygląda poważnie? :|

  Odpowiedz
  1. Podróżowisko.plPodróżowisko.pl (Autor posta)

   Sri Lanka jest względnie bezpieczna jeśli chodzi o malarię, niestety gorzej jest ze wspomnianą dengą. Lepiej stosować środki bezpieczeństwa chociażby dla własnego komfortu psychicznego. Niby mnie kilka komarów ugryzło (zignorowałam kilka razy spryskanie się środkiem na te małe potwory) i niczego nie zlapałam, ale nigdy nie wiadomo, czy nie trafi się na jakiegoś fruwającego nosiciela wirusa

   Odpowiedz
 2. Zie

  Hej.
  Planujemy wypad na Sri Lankę i tak na tym Twoim budżetem się zawiesiłem.
  Chyba coś nie tak :).
  W sumie 2300zł/os.
  W tym 1360zł/os loty (chyba, że nie na osobę).
  11 dni z kierowcą po 55 USD/dzień = około 2240zł -> 1120zł/os.
  Więc wychodzi, że na miejscu na 11 dni wydaliście… Ekhm. Zarobiliście.
  180zł :).
  Bardziej prawdopodobne, choć z tego co zdążyłem wyczytać dalej mało prawdopodobne ze względu na koszmarnie drogie bilety wstępu do różnych miejsc, że na miejscu wydaliście 2300 (bez wiz, kierowcy z samochodem i lotów). Wtedy ok :). Lekko licząc – same wejściówki (w tym rejsy itd.) to ponad 800zł.
  Mylę się?

  Odpowiedz
  1. Podróżowisko.plPodróżowisko.pl (Autor posta)

   2300 zł wyszło nam tak jak wyszczególniłam za: loty, wizę, wszystkie noclegi i całe wyżywienie. Kierowca oraz wejściówki to już oddzielny koszt :) Transportu i biletów wstępu nie wliczyłam do ogólnej, podstawowej kwoty, bo są to już bardzo indywidualne wydatki. Miało to służyć podkreśleniu, że jeżeli nie planuje się wynajmowania auta z kierowcą oraz nie chce się wchodzić wszędzie, gdzie popadnie, to trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu tych 2000 – 2500 zł na głowę.
   Na długo chcecie lecieć? Zazdroszczę planów, bo chętnie jeszcze raz odwiedziłabym tę wyspę :)

   Odpowiedz
 3. Paweł

  Jaki był całkowity koszt podróży?

  Odpowiedz
  1. Podróżowisko.plPodróżowisko.pl (Autor posta)

   Za wszystkie przeloty, lankijską wizę, noclegi (ze śniadaniem, łazienką i dostępem do Internetu) i wyżywienie (tak zupełnie bez szczypania się – z różnymi koktajlami do obiadów, lokalnym piwem, częstymi przekąskami ze świeżych owoców, licznych kokosów, smażonych rybek i innych cudów oraz zakupami wody i innych napoi na drogę) wyszło nam ok. 2300 zł za osobę. Same bilety lotnicze kosztowały jakieś 1360 zł. Do tego trzeba doliczyć wynajem samochodu z kierowcą, który kosztował nas 55 dolarów dziennie. To był największy koszt, który można jednak mocno ograniczyć. Transport lokalny jest tani, ale nam zależało na jak najlepszym wykorzystaniu czasu na wyspie. Najdroższe były niestety wejściówki – za bilety do największych atrakcji płaciło się od ok. 30 (świątynia zęba Buddy w Kandy) do nawet 110 zł (wejście na Sigiriyę). O cenach wejściówek przeczytać możesz we wpisie o informacjach praktycznych dotyczących Sri Lanki – starałam się zawrzeć tam wszystkie ceny, jakie zapamiętałam.

   Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close